Заробітчани скаржаться Януковичу на проросійські сили

Віктор Янукович Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Віктор Янукович на урочистостях 9 травня

Українці Португалії впевнені, що конфлікт у Львові 9 травня спровокований проросійськими силами. Вони написали про це у листі до президента Януковича.

Лист, підписаний керівниками громадських організацій українців Португалії до президента цитує агентство УНІАН.

На думку авторів звернення, конфлікт 9 травня у Львові "спровокований проросійськими силами при сприянні центральної влади, що видно із зафіксованих відеоматеріалів, а також зі свідчень родин та знайомих з західних областей України, з якими більшість української громади в Португалії підтримує постійні контакти".

У листі також йдеться про бачення підписантами передумов, які спричинили таку ситуацію.

Вони вважають, що так сталося через "підписання Харківських угод, заперечення Голодомору 32-33 років століття як геноциду українського народу, позбавлення звання Героїв України Степана Бандеру та Романа Шухевича, провокаційний закон про "Прапор перемоги".

На думку представників українських громад Португалії, це свідчить про "цілеспрямовану політику дестабілізації громадського спокою, згортання демократії з очевидною метою – приховання неспроможності підвищувати соціальний рівень громадян, протистояння корупції, сповільнення темпів розвитку економіки тощо".

Лист підписаний головою спілки українців у Португалії Павлом Садохою, головою християнського руху українців Португалії Іваном Онищуком, директором українсько-португальського освітньо-культурного центру "Школа ім. Т.Г. Шевченка" Наталією Дмитрук та головою освітньо-культурної громадської організації "Джерело Світу" Борисом Кучерасом.

Аналіз львівського конфлікту читайте тут.

Новини на цю ж тему