Чи пустить Швейцарія помирати до себе?

Швейцарська компанія "Вихід"
Image caption Компанія "Вихід" проводитиме евтаназію тільки для мешканців Швейцарії

У неділю мешканці швейцарського Цюриха проголосували на референдумі, чи дозволяти іноземцям і надалі йти добровільно з життя у їхній країні, а також про те, чи взагалі заборонити евтаназію.

Згідно з попередніми результатами, цюрихці відхили обидві пропозиції винесені на обговорення.

Вони проголосували проти заборонити евтаназію.

Друга пропозиція про обмеження притоку так званих "суіцидальних туристів" в Цюрих також не отримала очікуваної підтримки.

Померти у Швейцарії

Євтаназія офіційно дозволена у Швейцарії вже протягом багатьох десятків років, і, згідно з останніми опитуваннями, користується підтримкою у більшості населення.

Швейцарці і надалі визнають за людиною право обирати, коли і як помирати.

Водночас, за даними соцопитувань, понад 60% мешканців країни негативно ставляться до напливу іноземців, які приїжджають сюди для проведення евтаназії з інших країн Європи.

Через це Цюрих у пресі часто називають місцем "суіцидального туризму".

Бернар Саттер із найбільшої швецарської організації "Вихід", яка проводить евтаназію, каже, що Європа просто експортує свої моральні дилеми.

"Ми не можемо вирішувати проблеми смерті решти Європи. Дуже сумно, що тяжко хворі люди повинні їхати за тисячі кілометрів до ліберальної країни, щоб там померти", - каже він.

Пан Саттер вважає, що інші країни Європи повинні самі вирішувати власні проблеми з людьми, які хочуть померти.

Він каже, що його компанія надалі проводитиме процедуру евтаназії тільки для тих, хто постійно мешкає у Швейцарії.

Уряд Швейцарії зараз працює над змінами до закону про евтаназію, і, як кажуть, уважно стежитиме за результатами референдуму у Цюриху.