"День гніву" відкладається

Учасники акції протесту, яка називається "День гніву", вирішили призупинити її до 19 травня.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Міліції на "Дні гніву" було більше, ніж протестувальників

Про це у неділю сказав журналістам організатор акції, координатор організації "Спільна справа" Олександр Данилюк.

Він наголосив, що це рішення було ухвалено на загальних зборах учасників акції: "Абсолютно очевидно, що влада не дасть встановити намети, тому що вони демонтували й намети комуністів, які тут стояли 6 років".

Пан Данилюк також повідомив, що міліція запропонувала учасникам акції протесту інші місця для її проведення. Але організатори "Дня гніву" вирішили, що у цьому немає сенсу.

"Ми ухвалили рішення долучитися до акції 19 числа із своїми політичними вимогами. Тому що чекати її просто неба немає жодного сенсу", - сказав Олександр Данилюк. 19 травня в Києві, заплановане проведення акції під назвою весняний марш протесту Всеукраїнської громадянської акції "Вперед".

Олександр Данилюк зазначив, що біля будівлі Верховної Ради в ніч з суботи на неділю перебувало понад 40 учасників акції протесту.

У неділю вранці на місці проведення акції було близько 70 людей. Вони провели імпровізований мітинг. Організатори закликали мітингувальників збирати підписи за відставку президента Віктора Януковича.

Напередодні у суботу біля парламенту розпочалася акція "День гніву". Між учасниками акції та бійцями спецпідрозділу "Беркут" сталася сутичка по тому, як мітингувальники спробували встановити намети для подовження акції у Маріїнському парку, що розташований довкола будівлі Верховної Ради та поблизу будівлі Кабінету Міністрів. Подробиці читайте тут.

Співробітники міліції затримали шістьох учасників "Дня гніву". Стосовно затриманих були складені адміністративні протоколи, після чого звільнено.

Дивитися фоторепортаж

Міліція твердить, що протестна акція у Києві біля Верховної Ради, що отримала назву "День гніву" і мала стати безстроковою, була заборонена судом.

Організатори акції вважають, що українці мають право на мирний протест.

Новини на цю ж тему