Базари: наведення порядку чи рейдерство?

Між міліцією та працівниками ринку сталися сутички під час знесення кіосків поблизу метро "Лісова" у Києві

Копирайт изображения UNIAN

У прокуратурі Деснянського району столиці заявили, що міліція та працівники відділу благоустрою міста виконували розпорядження прокуратури щодо демонтажу кількох десятків тимчасових споруд, які, як твердять у прокуратурі, були встановлені поблизу станції метро "Лісова" незаконно і без відповідних дозволів.

У повідомленні прокуратури йдеться про те, що 53 кіоски були розташовані безпосередньо на кабельній лінії Київенерго і порушували правила охорони електричних мереж, а також розміщувалися поблизу газопроводу. Ще 14 кіосків, чи "малих архітектурних форм", розташовані в радіусі 20 метрів від входу у станцію метро, а тому суперечать закону "Про транспорт".

Утім, більшість інших станцій столичного метро зазвичай щільно оточені різноманітними ятками та кіосками, які часто також знаходяться на відстані менше 20 метрів від метро, але правоохоронні органи не вдаються щодо них до жодних дій.

Раніше про законність демонтажу кіосків на базарі біля метро "Лісова" заявляв також і голова Київської міської адміністрації Олександр Попов. Він наголосив, що ліквідуються лише ті "МАФи", встановлення яких було незаконним:

"По цьому питанню мені доповідали минулого тижня. Ми робимо законні дії і далі будемо їх робити. Працює тіньовий бізнес, отримує тіньові гроші, не платяться податки. Ми не будемо такий бізнес підтримувати".

У понеділок близько 6-ї ранку представники правоохоронних органів та працівники відділу благоустрою почали зносити кіоски біля метро "Лісова". Підприємці та власники цих кіосків були попереджені про це заздалегідь, а тому провели ніч на базарі, охороняючи своє майно.

Відтак, коли почався демонтаж кіосків, між міліцією та підприємцями сталися сутички, під час яких підприємці закидали міліціонерів димовими шашками. Згодом 12 підприємців затримала міліція. Двох підприємців та двох громадських активістів Деснянський суд столиці засудив на 5 діб позбавлення волі.

Водночас підприємці кажуть, що до прибуття журналістів міліція діяла "дуже брутально", а відтак, близько 10-ти осіб зазнали поранень у сутичках з правоохоронцями.

Вони називають ті події "рейдерським захопленням" і запевняють, що всі кіоски були встановлені на базарі біля метро "Лісова" із отриманням усіх відповідних органів.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Підприємці забирають свій крам із знесених на метро "Лісовій" кіосків

Зараз працівники відділу благоустрою продовжують ліквідацію кіосків, а підприємцям надано право забрати звідти свої товари.

Це не перший випадок сутичок між правоохоронцями та підприємцями на ринках Києва. У квітні подібні події відбувалися на Дніпровському автомобільному ринку. При цьому правоохоронці пояснювали свої дії потребою "наведення порядку".

Однак підприємці твердять, що ці рейди правоохоронців пов’язані із перерозподілом ринкових площ за нової влади у столиці. Подробиці тут