Скандал з керівником МВФ турбує Україну

Голова наглядової ради Національного банку України Петро Порошенко висловив стурбованість наслідками арешту голови Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Кана для МВФ та світової економіки загалом.

Копирайт изображения AFP
Image caption Петро Порошенко каже, що уважно стежить за подіями довкола ув'язнення Домініка Стросс-Кана

Пан Порошенко сказав Бі-Бі-Сі, що уважно стежить за повідомленнями у зв’язку з арештом пана Стросс-Кана у США через звинувачення у статевих домаганнях, але його не цікавлять, як він висловився, подробиці для "жовтої преси."

Перебуваючи у Лондоні на Українському інвестиційному саміті Петро Порошенко, наголосив, що МВФ зараз для України є життєво важливим кредитором.

Домінік Стросс-Кан очолював МВФ саме в час, коли фонд минулого року погодився виділити Україні понад 15 мільярдів доларів для порятунку української фінансової системи та банків в умовах міжнародної фінансово-економічної кризи. Подробиці тут

"Безумовно, я уважно стежу, але не з позицій зацікавленості до жовтої преси і, що там саме відбувалося, і в якому процесі; а (те), які ризики на сьогоднішній день постають перед світовою економікою у зв’язку з дестабілізацією ситуації в Міжнародному валютному фонді, які ризики на сьогодні постають перед Європейським Союзом у зв’язку з тим, що не відбулася зустріч Стросс-Кана з Меркель, які ризики на сьогодні постають перед Грецією у зв'язку з тим, що затримана програма узгодження надання фінансової допомоги одному з ключових боржників?" - сказав Петро Порошенко.

Він також висловив думку, що зараз не важливо, хто буде наступником Домініка Стросс-Кана, а те, "що Україна на сьогоднішній день прив’язана до фінансування Міжнародного валютного фонду… Дестабілізація в середині МВФ точно не сприяє стабільності в Україні. Для мене це очевидно. Звичайно, що я не радію з цього."