Новий аналіз на тривалість життя

Аналіз крові

Чи хочете ви насправді знати свій вік?

Новий аналіз крові, винайдений іспанськими ученими, може встановити як швидко ми старішаємо і, як це не лякає, відповісти на запитання, скільки нам залишилося жити.

Аналіз коштує лише $700 і незабаром його можна буде зробити не лише в Іспанії, а й де-інде у Європі.

Але чи справді люди захочуть почути відповіді на ці запитання?

31-річний кореспондент Бі-Бі-Сі Марк Лобел спробував зазирнути у майбутнє.

Ми дуже часто намагаємося уявити, якими будемо і як будемо жити, коли нам буде за 60.

Однак в останні кілька років почало змінюватися власне саме поняття віку.

Годинники й календарі нагадують нам про наш номінальний вік від дня народження.

А ось науковці з Національного центру дослідження раку в Іспанії винайшли спосіб, який дає можливість встановити реальний вік організму, вимірявши силу однієї зі складових ДНК, яка захищає гени у нашому хромосомі.

Слабшання цієї складової швидше за норму можна вважати ознакою того, що тривалість вашого життя коротшає.

Вчені кажуть, що нова технологія може стати в нагоді тим, кого непокоїть розвиток якоїсь спадкової хвороби або старечих розладів, а також тим, хто хоче знати не номінальний, а реальний вік свого організму.

Але якщо ви таки вирішите зробити цей аналіз крові, його результати можуть зацікавити не лише вас.

А як довго ви будете жити?

"Абсолютно точно, що результат цього аналізу захоче знати страхувальна компанія, а також ваш роботодавець, якісь соціальні агенцїі та інші установи. До того ж результати аналізу, коли вам про них повідомляють, можуть зовсім вам не сподобатися", - каже професор біоетики Артур Каплан.

Тим не менше, пан Каплан і його колеги вважають, що людина здатна виробити у своєму організмі клітини, які можуть протидіяти біологічному старішанню.

І цього можна досягти, кажуть вони, завдяки здоровому харчуванню, достатньому і впорядкованому сну, а також поміркованому вживанню алкоголю.

"Моя порада така: економте гроші, не робіть цей аналіз. Краще дослухайтеся до наших порад", - закликає професор Каплан.

А поки що, хоча новий аналіз крові невдовзі буде доступним вже в кількох європейських країнах, мало що можна заподіяти власному старішанню.

І рішення робити аналіз чи ні це скоріше за все не необхідність, а проста людська допитливість і бажання зазирнути у своє майбутнє.