Філарет і Гузар просять Луценка не голодувати

Юрій Луценко Копирайт изображения Reuters
Image caption Юрій Луценко у суді

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет звернувся з листом до колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Він просить його подумати, чи доцільно голодувати надалі і наражати себе на небезпеку смерті.

Лист предстоятелся УПЦ КП цитують у понеділок українські ЗМІ.

"Небезпека, у якій Ви опинилися через рішення оголосити голодування, спонукає мене звернутись до Вас: пам'ятайте, що Ваше життя і діяльність потрібні Україні. Ви потрібні своїм рідним, близьким, друзям, в першу чергу – Вашій дружині та дітям", – йдеться у листі патріраха Філарета.

Він також пише Юрію Луценкові, що "кожен християнин, виконуючи волю Божу, повинен по можливості берегти даний йому дар, не наражати себе на небезпеку смерті".

Патріарх Філарет також висловив Юрію Луценкові свою особисту підтримку і підтримку "інших архієреїв і вірних Київського Патріархату".

Прес-служба "Народної Самооборони", керівником якої є Юрій Луценко, також цитує звернення до пана Луценка єпископа УГКЦ Любомира Гузара. Він теж просить пана Луценка припинити голодування.

Копирайт изображения BBC Ukrainian
Image caption Любомир Гузар каже, що голодування Луценка не знаходить відгуку

"Останнім часом слідкую дещо за тим, що з Вами діється. Не беруся робити якісь аналізи, бо під цим оглядом не почуваюся властиво компетентним, але з чисто християнських та людських взглядів хочу просити Вас зупинити Вашу голодівку, бо вона не знаходить належного відгуку у влади", - зазначається у листі Любомира Гузара.

"Ваша жертва повинна б бути потужним засобом пробудження, але на жаль духовна атмосфера, у якій живемо, не дає на це багато надії. А шкода життя. В наших обставинах треба жити, щоб надіятися на перемогу", - наголошується у зверненні до Юрія Луценка.

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко зараз перебуває у лікарні.

Він оголосив про початок голодування наприкінці квітня на знак протесту проти незаконного, як він вважає, утримання його під вартою.

Його звинувачують за трьома кримінальними справами щодо зловживання службовим становищем.

Пан Луценко вважає, що влада зводить з ним рахунки. Він переконаний, що незалежно від формальних деталей, головною причиною його утримання в СІЗО є політичне переслідування президентом Януковичем опонентів.

Новини на цю ж тему