Грецію закликають розпочати реформи

Зустріч міністрів фінансів країн єврозони Копирайт изображения Reuters
Image caption Обговорювати вихід Греції із фінансової кризи до Брюсселя приїхали головні європейські банкіри

Голова групи країн єврозони Жан-Клод Юнкер твердить, що ще не вирішено, чи буде, як він заявив, "перепрофілювання боргу Греції", однак він виключив можливість "повної реструктуризації боргу".

Про це він заявив під час зустрічі міністрів фінансів країн єврозони у Брюсселі.

Греція отримала у 2010 році міжнародну допомогу у розмірі 110 мільярдів євро, однак тепер у Брюсселі все більше говорять про те, що цих грошей країні недостатньо для виходу з кризи.

"Греція має активізувати запровадження фіскальних і структурних реформ, а також розпочати програму приватизації, що коштує приблизно 50 мільярдів євро", - твердить Жан-Клод Юнкер.

За його словами, Греція має якнайшвидше працювати над зменшенням боргів, бо нині ця програма приватизації, яку необхідно вже впроваджувати, коштує Греції 20% від ВВП країни.

На світових ринках не вірять, що Греція здатна виплатити свої борги, і тому Афінам все важче отримати позики.

З іншого боку, якщо Греції та іншим країнам спишуть борги, то це може призвести до банківської кризи в Європі. Бо досі банки не визнали жодних втрат на більшість грошових позик, які вони надали урядам.

"Репрофілювання боргів", про яке говорив пан Юнкер, може допомогти Греції - воно дозволить банкам-кредиторам уникнути реєстрації збитків від позики Афінам.

У понеділок міністри фінансів погодилися надати міжнародну допомогу Португалії у розмірі 78 мільярдів євро. Лісабон має отримати фінансовий пакет порятунку до кінця цього місяця.

Міжнародний Валютний Фонд також схвалив надання допомоги Ірландії у розмірі півтора мільярди євро.