Україна втрачає малий бізнес і середній клас

Доповідачі на українському інвестиційному саміті в Лондоні вказали на ознаки серйозного тиску, якого не витримують багато українських малих підприємців.

Копирайт изображения unian
Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Петро Порошенко, який очолює наглядову раду Національного банку, висловив Бі-Бі-Сі стурбованість долею малого бізнесу, який мав би становити основу економіки України. Економіст Андерс Аслунд був одним з тих, хто вів мову про сотні тисяч малих підприємств, які згорнули діяльність в Україні за кілька місяців.

У США дрібні компанії становлять 99.7% усіх приватних підприємств країни, забезпечуючи при цьому робочими місцями більше половини працівників приватного сектору Америки.

Фахівці вказують, що Україна недооцінює значення дрібного бізнесу і одним зі свідчень цього називають новий податковий кодекс, який у початковому вигляді фактично наддавав привілеї саме великим фірмам.

Петро Порошенко висловив Бі-Бі-Сі думку, що тиск на дрібний бізнес в Україні супроводжується також руйнуванням українського середнього класу.

"Дрібний бізнес в Україні скорочується і скорочується платоспроможність середнього класу"- сказав пан Порошенко. На підтвердження своїх слів він вказує на те, як у Києві з'являються нові крамниці розкішних товарів у дорогих торгівельних центрах, але зникають крамниці, які забезпечували більш масового покупця з меншими гаманцями.

"Держава повинна виступити в ролі людини, яка годується платниками податків – дрібним бізнесом. А не господарем, який на власну дуже часто нерозумну волю вирішує долю дрібного бізнесу. Я вважаю, що це шлях в нікуди."

В той же час Петро Порошенко заявив у Лондоні, що економічні показники в Україні за цей рік свідчать про зростання, яке за його словами може досягти 5%. Чимало фахівців наголошують, що вихід з рецесії є позитивом, але зростання економіки на рівні 4-5% для такої розвиткової держави як Україна є недостатнім, щоб це вилилося у відчутне покращення життєвого рівня українців і має сягати принаймні 8%.