В Каннах показали "Мудаків" з України

На міжнародному кінофестивалі, що триває у французькому місті Канни, публіці продемонстрували кілька українських фільмів, а також вшанували Параджанова.

Копирайт изображения ucf
Image caption Українске кіно в Каннах викликає інтерес у різної публіки

Днями в Українському національному павільйоні у Віллаж Інтернасьйональ було людно. Там презентували нові українські кінопроекти - про це Бі-Бі-Сі з Канн розповіла Олександра Миколишин із Української кінофундації, яка разом з мінкультом курує український павільйон на кінофестивалі. Стрічки на стадії роботи над ними привезли до Канн, аби знайти партнерів та потенційних покупців.

Копирайт изображения ucf
Image caption Український павільйон поруч із іншими національними павільйонами в Каннах

Серед них - "Будинок з баштою" Єви Нейман, "Звичайна справа" Валентина Васяновича, та "Тойхтопройшовкрізьвогонь" Михайла Іллєнка.

Також на широких екранах в Каннах у вівторок презентували фільм "ROCK'N'BALL" режисера Дмитра Приходька і альманах сатиричних короткометражок "Мудаки. Арабески", який викликав неоднозначну реакцію в публіки та критиків після презентації в Києві. На черзі - показ ще однієї добірки "Закохані у Київ", яка знята за принципом популярного альманаху "Париж, я люблю тебе".

За словами Олександри Миколишин, українське кіно викликає інтерес у різної публікі, здебільшого у представників міжнародних фестивалів - із Італії, Іспанії та Франції.

Окрім того, у вівторок в українському павільйоні провели день Сергія Параджанова, визнаного класиком світового кінематографу. Режисер Серж Аведікян представив проект художнього фільму "Параджанов".

Чи повторить "Крос" успіх "Подорожніх"?

У середу журналістам продемонстрували короткометражний фільм "Крос" української режисерки Марини Вроди, який Україна зняла спільно з Францією.

Копирайт изображения ucf
Image caption Андрій Хадпахчі презентує українське кіно в Каннах

Цю стрічку разом з вісьмома іншими роботами з різних країн світу відібрали до конкурсної програми фестивалю. Фінальні покази відбудуться 21 травня, коли журі і визначить переможця.

Представник української делегації - керівник Української кінофундації Андрій Халпахчі - сподіваються, що "Крос" повторить успіх короткого фільму українця Ігора Стембіцького "Подорожні", який здобув Золоту Пальмову Гілку у Каннах шість років тому.

Україна + Франція

Копирайт изображения ucf
Image caption Міністри Михайло Кулиняк та Фредерик Міттеран підписали угоду

В кінематографістів є також надія, що "Крос" буде лише початком співпраці між Україною та Францією у галузі кіно.

В ході Каннського кінофестивалю міністри культури двох країн підписали угоду про спільне виробництво фільмів, що має посилити кооперацію між державами, спростити законодавчі процедури і сприяти появі нових спільних фільмів.

Також очікують, що в рамках угоди українські та французькі кінематографісти обмінюватимуться досвідом.

Новини на цю ж тему