Пийте каву, чоловіки. Не буде раку

Кава захищає від раку простати
Image caption Чи можуть у каві бути речовини, які захищають від раку простати?

Кава зменшує ризик померти від раку простати. До такого висновку дійшли американські вчені після проведення дослідження, у якому взяли участь 50 тисяч чоловіків.

Ті, хто п'є шість або більше чашок кави впродовж дня, на 20% менше ризикують захворіти цією хворобою.

А у 60%, згідно з даними дослідників, зменшується можливість того, що хвороба пошириться на інші частини тіла.

Водночас, інші науковці говорять, що досі не відомо чи насправді кава і хвороба простати пов'язані між собою. Тому вони не рекомендують пити каву для запобігання раку.

Досліджували 20 років

У дослідженні брали участь майже 50 тисяч чоловіків, які працюють у США у галузі здоров'я.

Кожні чотири роки у період з 1986 по 2006 роки їх просили надати інформацію про те, скільки вони у середньому випивають кави впродовж дня.

За цей 20-річний період у понад 5000 чоловіків було діагнозовано рак простати і 642 з них померло від цієї хвороби.

Експерти не відрізняли каву з кофеїном і без нього. Вони вважають, що кофеїн - це не причина.

Однак навіть відносно невеликі дози кави - від однієї до трьох чашок в день - зменшують ризик смерті від раку простати на 30%.

Науковці вважають, що у каві можуть бути певні невідомі досі сполуки, які захищають від раку простати.

Пити чи не пити?

Дослідниця з Гарвардської школи охорони здоров'я Кетрін Вілсон розповідає, що нині науковці не мають достатньо знань, щоб контролювати розвиток раку простати у чоловіків.

"Якщо наші дослідження підтвердяться, кава може стати одним із факторів, що зменшуватиме ризик розвитку раку простати", - твердить пані Вілсон.

Водночас науковці не радять чоловікам, які не звикли пити каву, починати її вживати щоденно, бо це може призвести до інших проблем зі здоров'ям.

Йінка Ебо, працівник центру дослідження раку, говорить, що необхідно зробити ширші і серйозніші дослідження, аби стверджувати про користь кави: "Нема потреби чоловікам починати пити літри кави у спробі зменшити ризик розвитку раку простати, нам необхідно побачити результати на інших дослідженнях".