Лікарі поставили паралізованого чоловіка на ноги

Роб Саммерс почав ходити Копирайт изображения AFP
Image caption Роб Саммерс може стояти, коли йому стимулюють спинний мозок

Американець Роб Саммерс, нижня частина тіла якого була паралізована після автомобільної аварії, тепер може стояти на ногах завдяки електричній стимуляції спинного мозку.

Хлопець зі штату Орегон каже, що знову стояти на ногах "це найдивовіжніше відчуття".

Він може самостійно рухати пальцями ніг, стегнами, колінами і щиколотками. Він навіть може ходити по біговій доріжці, якщо його підтримують.

Раніше Роб грав у бейсбол. У 2006 році він був членом команди, яка виграла міжнародний чемпіонат серед коледжів. Того ж літа він отримав поранення: його вдарив автомобіль, і це пошкодило йому спинний мозок.

Сигнали головного мозку, що проходять через спинний мозок до нижньої частини тіла, були заблоковані, і Роб лишився паралізованим.

Хірурги вживили йому 16 електродів у спинний мозок.

Кожного дня Роб тренувався і намагався встати і рухати ногами, поки електричні сигнали надходили до його спинного мозку.

За кілька днів він зміг самостійно вставати і навіть, з допомогою людей, робити кроки.

Диво для пацієнта і лікарів

"Ніхто з нас не вірив у це. Я просто боявся у це повірити", - розповідає професор Калфорнійського університету Реггі Еджертон.

Сам Роб говорить, що це був "довгий шлях нескінченних годин тренувань, які повністю змінили його життя".

"Для людини, яка протягом чотирьох років не могла навіть поворухнути пальцем ноги, можливість стояти самостійно - це вже найдивовижніше відчуття", - твердить Роб Саммерс.

Проведене дослідження показало, що електрична стимуляція спинного мозку спрацьовує у цьому конкретному випадку. Тепер своєї черги на операцію очікують ще чотири пацієнти.

"Це цікавий випадок, ним займалася одна з провідних команд фахівців. Однак на підставі результатів одного пацієнта не можна робити висновки про те, наскільки ефективною виявиться ця процедура в майбутньому, і наскільки довгостроковим буде цей ефект", - говорить професор Інституту неврології Джеффрі Райсман.

"Дуже важливо чітко дати зрозуміти, що цей спосіб лікування поки що у стадії розробки. Однак стежте за новинами, кожен день ми будемо дізнаватися більше і більше", - розповідає один із авторів дослідження С'юзан Харкема.

Тим часом Роб Саммер говорить, що його історія - це сигнал для паралізованих людей, що вони можуть знову ходити.