Гузар: червоний прапор - "символ знущання"

Кардинал Любомир Гузар, колишній голова УГКЦ, промовляючи у телеефірі, назвав червоний прапор "символом знущання".

Копирайт изображения BBC Ukrainian
Image caption Кардинал Гузар донедавна очолював Українську греко-католицьку церкву

Прапор - ''символ знущання"

Він також заявив, що всі політичні сили повинні розуміти, що в Україні є один державний прапор.

Коментуючи в телеефірі сутички у Львові 9 травня, кардинал УГКЦ назвав їх "дуже точно, уважно підготовленою" акцією з "певною режисурою".

Пояснюючи, чому в західній Україні – проти ідеї використання червоного прапору, він сказав, що "червоний прапор - це символ тих часів. Це не символ України. Це не символ свободи. Це символ знущання. Це символ дуже тяжких для нашого народу часів. Справжнього повного поневолення. Але це замовчується. Немов усе закінчилося 1945 року, а потім настав прекрасний час свободи".

Ці слова Любомира Гузара пролунали на тлі того, що президент Віктор Янукович підписав закон, який визначає порядок офіційного використання копій прапора перемоги.

Прапор - "символ перемоги"

Як повідомляє президентська прес-служба, це сталося після правової експертизи та по тому, як міністерство юстиції та Кабінет Міністрів висловилися за його підписання.

Парламент змінив закон "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" 21 квітня. Зміни стосувалися можливості офіційного використання копій прапора перемоги.

Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Закон був ухвалений ще у квітні але президент підписав його тоді, коли святкування вже відбулися

Це рішення парламенту спричинило бурхливі дискусії в Україні. Опозиційні партії та кілька західних областей просили накласти вето на закон про використання червоного прапора.

Законом передбачено, що "Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу та його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни. Зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапору 150 ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії".

Цей прапор має використовуватися на офіційних урочистостях до Дня Перемоги.

Також передбачено його офіційний підйом 9 травня перемоги на будинках поряд з державним прапором України.

Прес-служба президента наголошує, що, підписавши закон, глава держави "підтвердив свою позицію, висловлену під час відвідин Українського медико-соціального центру для ветеранів Великої Вітчизняної війни у селі Циблі".

Тоді президент Янукович сказав, що підпише закон про використання червоного прапора, щойно документ надійде йому на підпис.

6 травня, перед святкуваннями Дня Перемоги глава адміністрації арезидента Сергій Льовочкін заявив, що адміністрація передала закон про використання червоного прапора на експертизу в Кабінет міністрів та міністерство юстиції.

Новини на цю ж тему