МВФ дасть Португалії 26 мільярдів євро

Протести у Португалії Копирайт изображения Reuters
Image caption Багато хто в Португалії протестував проти допомоги МВФ і Євросоюзу

Міжнародний валютний фонд затвердив пакет фінансової допомоги Португалії розміром 26 млрд євро, шість з яких, кажуть у фонді, Португалії будуть доступні негайно.

Загалом цього року португальська економіка отримає 12,6 млрд євро від МВФ і 25,2 млрд євро від Європейського Союзу.

Ці фінансові вливання є частиною спільного пакета допомоги в 78 млрд євро, який ЄС і МВФ збираються надати протягом найближчих трьох років.

В обмін на кредит Португалія, що попросила про допомогу для покриття свого величезного бюджетного дефіциту, погодилася на низку важливих реформ.

Зокрема, на реструктуризацію системи охорони здоров'я і початок "амбітної програми приватизації".

У заяві на сайті МВФ сказано, що португальські власті підготували економічно збалансовану програму, "засновану на створенні робочих місць та економічному зростанні", яка допоможе Лісабону "відновити конкурентоспроможність завдяки структурним реформам" і "стабілізувати фінансовий сектор".

А фінансова допомога допоможе "мінімізувати соціальні витрати" цих змін, а саме: виключити зниження соціальних виплат і пенсій.

Тим часом МВФ вирішує, чи видавати Греції додаткову суму на погашення державного боргу і зниження бюджетного дефіциту.

У фонді мають намір ретельно обговорити умови надання допомоги, бо це вже друга позика, що виділяється цій країні.

У 2010 році Греція вже отримала від Євросоюзу і МВФ 110 млрд євро. Більшу частину допомоги надала Німеччина. Тому зараз саме німецькі чиновники вимагають посилити умови надання нової позики.

Новини на цю ж тему