У центрі Мадрида - наметове містечко

Акція протесту в Мадриді Копирайт изображения Other
Image caption Акція протесту триває вже 6 днів

Тисячі людей продовжують протест у центрі Мадрида попри заборону демонстрацій в Іспанії у переддень місцевих виборів, які відбудуться в неділю.

Демонстранти, обурені економічною політикою уряду, розпочали протест на головній площі Мадрида 6 днів тому. Дивитися ФОТО

Учасники протестів, переважно молодь, спорудили на площі намети. В Іспанії рівень безробіття серед молоді віком до 25 років становить майже 45%.

"Ми збираємося продовжувати (протести), бо йдеться не про вибори у неділю, в про скорочення соціальних витрат", - цитує Рейтер речницю організаторів наметового містечка.

Активісти тримають плакати, вимагаючи, як вони кажуть, "припинення диктатури ринку".

Копирайт изображения Other
Image caption Протестує переважно молодь, яка найбільше потерпає від безробіття

Міністр внутрішніх справ Іспанії сказав, що поліція не розганяє демонстрантів, попри заборону на протест, аби не виникли проблеми.

Багато активістів проводять паралелі з демократичними протестами в Єгипті.

Виборча комісія Іспанії наказала демонстрантам розійтися з площі Пуерта-дель-Соль до півночі у п'ятницю, але натовпи залишилися і поліція не втручалася.

Протести також відбуваються в Барселоні, Більбао, Севільї, Валенсії та інших містах.

Демонстранти вимагають робочих місць, вищого рівня життя, більш справедливої системи демократії і змін до заходів економії, ухвалених соціалістичним урядом.

"Вони хочуть залишити нас без державної охорони здоров’я, половина нашої молоді – безробітна, вони також підняли пенсійний вік. Це повний напад на невеликий соціальний захист, який ми мали", - каже один із демонстрантів Натівідад Ґарсія.

Як повідомляє кореспондентка Бі-Бі-Сі в Мадриді, згідно з іспанським законом, політичні мітинги у переддень виборів заборонені.

Перед наближенням півночі у п’ятницю увечері багато демонстрантів заклеювали собі рот, показуючи, що їм забороняють висловлюватися.

Опівночі, коли заборона на мітинги набрала чинності, на площі запанувала тиша, а потім демонстранти почали скандувати.

Поліція була присутня, але не втручалася, і, як каже наша кореспондентка, протест радше розростається, ніж зменшується.

В Іспанії – найвищий в ЄС рівень безробіття (21,3%).

Прем’єр-міністр Хосе Родріґес Сапатеро відзначив демонстрантів за мирний характер протестів.

"Мій обов’язок – слухати, бути чутливим і намагатися, аби уряд дав свою відповідь, щоб ми якомога швидше відбудували економіку й повернули робочі місця".

Як очікується, соціалістичний уряд не здобуде підтримки на виборах у неділю.

Новини на цю ж тему