Британія виводить війська з Іраку

Міністерство оборони Великобританії підтвердило, що військова операція тієї країни в Іраку закінчується опівночі. Після того, як представники Королівського військового флоту завершили тренування моряків з Іраку.

Копирайт изображения AP
Image caption В 2004 тодішній британський прем'єр Тоні Блер вітав своїх вояків в Іраку. В 2011 місія завершується.

Кілька військових залишиться в Британському посольстві в Багдаді. Останні представники британської військової місії залишать Ірак у п'ятницю.

Досі до тренувальної місії НАТО в Іраку було залучено 44 британських військових. Загалом вони проводили півсотні різних навчальних курсів, як, наприклад, захист нафтової платформи.

"Іракський військово-морський флот відіграє ключову роль у захисті територіальних вод країни і нафтової інфраструктури, яка є настільки життєво важливою для економіки Іраку. І я пишаюся роллю, яку зіграли британські війська у підготовці флоту Іраку, аби він був здатний виконувати ці завдання", - заявив міністр оборони Британії Лаям Фокс.

Військова місія Великобританії тривала в Іраку з 2003 року, коли країна долучилася до вторгнення в Ірак з метою повалення правління Саддама Хусейна. У визначальний момент до місії було залучено близько 46 тисяч військових.

179 військових загинули за ці вісім років.

Більшість британських військ вивели у липні 2009 року з Басри, де була розташована їх головна база, але понад 80 військово-морських інструкторів тоді залишилися в порту Умм-Каср.