МВФ може вперше очолити жінка?

Голова держказначейства Великобританії Джордж Озборн офіційно висунув кандидатуру французького міністра економіки і фінансів Крістіни Лагард на посаду голови МВФ.

Копирайт изображения AFP
Image caption "Безперечно видатний кандидат" на місце Домініка Стросс-Кана?

У своїй заяві Джордж Озборн назвав Крістіну Лагард "безперечно видатним кандидатом".

Посада керівника Міжнародного валютного фоду залишається вакантною після того, як Домінік Стросс-Кан пішов у відставку, аби врегулювати сексуальний скандал. Зараз він очікує суду в Нью-Йорку. Попередньому голові МВФ висунули обвинувачення у сексуальних домаганнях і замахові на згвалтування, однак Домінік Стросс-Кан відкидає їх.

За словами Джорджа Озборна, підставою для обрання Крістіни Лагард є її заслуги на посаді міністра фінансів, а також те, що вона "ефективно і злагоджено керувала на саміті міністрів економіки Великої Двадцятки цього року".

Керівник британського казначейства також описав Крістіну Лагард як рішучого сторонника заходів жорсткої економії, які, на його думку, є необхідними для остаточного відновлення найбільших економік світу.

Джерела в державній скарбниці також висловили впевненість діловому кореспондентові Бі-Бі-Сі Джо Лайнему, що кандидатура Крістіни Лагард одержить підтримку від урядів Китаю та Сполучених Штатів.

На її адресу вже пролунали схвальні відгуки з боку деяких європейських посадовців та урядів.

В разі обрання Крістіна Лагард стане першою жінкою, яка очолюватиме Міжнародний валютний фонд.

Посаду голови МВФ традиційно обіймають представники Європи. Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що і тепер фонд має очолити представник Євросоюзу. Втім, таку позицію критикують інші країни - Індія, Росія, Бразилія та Китай.