ЄС відкрив своє представництво у Лівії

Верховний представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Кетрін Ештон відкрила представництво ЄС у лівійському місті Бенгазі. Це місто є оплотом лівійської опозиції.

Image caption Кетрін Ештон обіцяє лівійській опозиції розширення підтримки Євросоюзу

"Їдучи із аеропорту, я бачила багато людей із плакатами, на яких було написано "У нас є мрія". І я сьогодні тут не тільки для того, щоб пояснити лівійському народові, у чому полягає підтримка Євросоюзу у цей складний для Лівії час, але й для того, щоб розширити цю підтримку", - сказала пані Ештон після зустрічі із лідером лівійської опозиції Мустафою Абдель Джалілем.

Мустафа Абдель Джаліль, який є головою Перехідної національної ради опозиції, називає візит представника ЄС до Лівії вкрай важливим.

"Лівійський народ високо цінує підтримку Євросоюзом нашої революції. І відкриття представництва ЄС у Бенгазі свідчить про те, що Європа готова допомагати нам у досягненні нашої мрії – створенні демократичного і вільного суспільства ", - заявив Мустафа Абдель Джаліль.

Кетрін Ештон повідомила, що обговорювала у Бенгазі можливість надання допомоги у галузі охорони здоров'я, освіти, громадянського суспільства, управління кордонами, а також реформуванні сфері безпеки. Як повідомляє агентство Рейтер з посиланням на західні дипломатичні джерела, Євросоюз розглядає можливість посилення санкцій проти уряду Каддафі та занесення до "чорного списку" кількох морських портів з метою запобігти експорту нафти, а також імпортуванню енергоносіїв.

Незадовго до приїзду Кетрін Ештон до Бенгазі бойові літаки НАТО завдали чергових ударів по урядових об'єктах у Триполі, у тому числі по урядовому комплексу Муамара Каддафі.