У Тбілісі - сльозогінний газ і гумові кулі

У Грузії опозиція звинуватила владу у застосуванні сили проти власного народу і закликала противників президента Михайла Саакашвілі приєднатися до "Дня гніву", призначеного на 25 травня.

Image caption 10 тисяч учасників протестів опозиції у Тбілісі заявляють, що відставка Саакашвілі - не за горами

Сутички з поліцією сталися у неділю, 22 травня. Під час акцій опозиційних партій у Тбілісі поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі проти демонстрантів.

Фото дивіться тут.

Днем раніше сутички із поліцією також сталися у Батумі.

Як повідомляє агентство Рейтер, близько 10 тисяч демонстратів вийшли на вулиці у неділю, протестуючи проти політики Саакашвілі. Вони звинувачують його в "авторитарному правлінні".

У той же час, представник міністерства внутрішніх справ заявив, що поліція змушена була втрутитися лише після того, як група протестувальників громила поліцейську машину.

"Поліція використовувала сльозогінний газ і гумові кулі проти агресивних учасників протестів і для захисту мирних громадян. Ми не маємо наміру розганяти мітинг," - заявив представник МВС Шота Утіашвілі.

Як передає агентство Інтерфакс, місцеве телебачення продемонструвало відео, на якому близько 20-ти демонстрантів б'ють пластмасовими палицями по автомобілю, намагаючись звільнити із нього чоловіка похилого віку.

Image caption Саме цей епізод опозиція і МВС Грузії тлумачать по-різному

Зі свого боку, один із лідерів руху "Народні збори" Іраклій Батіашвілі заявив, що демонстрати намагалися звільнити затриманого активіста опозиції, генерала у відставці Гію Учаву.

Інший лідер "Народних зборів" Ніно Бурджанадзе заявила, що насправді ідеться про провокацію влади, бо переодягнені у цивільне поліцейські нападали на учасників демонстрації з такими ж пласмасовими трубами.

За її словами, протягом останніх двох днів у декількох грузинських містах було арештовано близько 300 опозиціонерів. Вона каже, що їх затримували не лише у Тбілісі і Батумі, де тривають акції протесту, але в інших регіонах Грузії.

МВС країни підтвердило, що у Батумі поліція затримала 11 осіб, які, як вона твердить, кидали каміння та інші предмети у вікна будівлі телебачення.

Цього ж дня стало відомо, що до акцій протесту приєдналася "Грузинська партія" колишнього міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі, який одержав політичний притулок у Франції.

Влада Грузії звинувачує його у корупції і перевищенні службових повноважень. Іраклій Окруашвілі заявив одному із телеканалів, що має намір 25 травня бути у Тбілісі і приєднатися до протестів. "У цей день буде покінчено із владою Саакашвілі", - сказав він.

Однак міністерство внутрішнх справ вже заявило, що як тільки пан Окруашвілі в’їде на територію Грузії, він буде арештований.

Як передають агентства, лідери опозиції закликали протестувальників залишатися у центрі Тбілісі і уночі.