Обама розпочинає тижневе турне по Європі

Барак та Мішель Обами Копирайт изображения AP
Image caption Президентське подружжя вирушає у тижневе турне Європою

Президент США Барак Обама сьогодні розпочинає своє тижневе європейське турне. Першою він відвідує Ірландію.

Також буде у Великобританії, Польщі та Франції, де візьме участь у саміті Великої вісімки.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Марк Мардел передає, що однією з головних тем під час європейського турне Обами стане ситуація в Афганістані, а також хвиля революцій в арабському світі.

Турне американського президента супроводжують посилені заходи безпеки. Це пов'язано у першу чергу з операцією американського спецназу, коли було вбито Осаму бін Ладена.

На батькіщину предків

В Ірландії Барак Обама, окрім зустрічі з лідерами країни у Дубліні, відвідає селище Манігалл в центрі країни, звідки родом його прапрапрадід по материній лінії.

Копирайт изображения AP
Image caption В Ірландії до візиту президента США його ім'ям назвали кафе

Головну вулицю селища, в якому мешкає всього 300 людей, прикрасили американськими прапорами. Барак Обама та його дружина Мішель зустрінуться із мешканцями селища у місцевому пабі.

Велика Британія

У вівторок президент Обама розпочне триденний державний візит до Великої Британії.

Разом із дружиною Мішель вони будуть гостями королеви Єлизавети ІІ у Букінгемському палаці.

Барак Обама проведе переговори з британським прем'єр-міністром Девідом Камероном, які, як очікують, будуть присвячені головно операції НАТО в Лівії.

Президент США також виступить з промовою перед обома палатами британського парламенту, що має підкреслити значення, яке надають цьому візиту в Лондоні.

Білий Дім заявив, що візит Обами підкреслить силу "особливих відносин" між США та Британією.

"У США у світі немає ближчого союзника, аніж Великобританія. Ми повністю згодні з британцями у головних питаннях, які стосуються міжнародної безпеки. І, звичайно, впродовж десятиріч нас пов'язують глибоко відчутні спільні цінності", - сказав заступник помічника президента США з національної безпеки Бен Роудз.

Франція і Польща

У четвер Барак Обама буде у французькому Довілі, де на саміті Великої вісімки він зустрінеться із президентом Франції Ніколя Саркозі, а також російським президентом Дмітрієм Медвєдєвим та прем'єр-міністром Японії Наото Каном.

У п'ятницю президент США летить до Польщі для обговорення пропозицій щодо створення нової американської системи ПРО у Європі.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, "президент Обама сподівається натиснути кнопку перезавантаження у відносинах із деякими союзниками США, після того, як впродовж кількох років свого президенства він не надавав великого значення підтримці близьких стосунків з Британією та рештою Європи".

Інтерв'ю Обами Бі-Бі-Сі дивіться тут.

Текстову версію читайте тут.

Новини на цю ж тему