На Фукусімі розплавилися три реактори

Фото миті, коли Фукусіму вразило цунамі Копирайт изображения Reuters
Image caption ТЕРСО оприлюднила знімки з АЕС у момент цунамі лише 19 травня: таке не могло не викликати аварію

Японська енергетична компанія TEPCO, оператор АЕС "Фукусіма-1", що зазнала аварії внаслідок землетрусу і цунамі в березні, підтвердила побоювання фахівців про часткове розплавлення паливних стрижнів на кількох реакторах станції.

Компанія TEPCO заявила, що часткове плавлення паливних стрижнів сталося не лише на першому, а і на другому та третьому енергоблоках АЕС.

На початку місяця оператор "Фукусіми-1" оголосив, що рівень води в першому реакторі виявився нижчим, ніж припускали, а паливні стрижні розплавилися й осіли на дно захисного контейнера енергоблоку.

Після цього виникли побоювання, що подібна ситуація могла скластися також на двох інших енергоблоках - другому і третьому. Після аварії працівники АЕС тривалий час не могли відновити постачання води до систем охолодження реакторів.

Критичні 100 годин

Представник компанії ТЕРСО Кен Мацуда сказав Бі-Бі-Сі, що "на основі проведеного аналізу можна дійти висновку, що певна кількість ядерного палива розплавилася і в інших реакторах".

Речник додав, що більшість палива з другого енергоблоку розплавилося приблизно через 100 годин після землетрусу 11 березня, магнітуда якого сягла 9 балів за шкалою Ріхтера. За словами пана Мацуди, паливо в третьому реакторі розплавилося приблизно через 60 годин після землетрусу.

Копирайт изображения Getty
Image caption Масатака Сімідзу пішов з посади президента ТЕРСО

Президент TEPCO Масатака Сімідзу пішов з посади минулого тижня, коли були оприлюднені рекордні збитки компанії за минулий фінансовий рік, які склали 1,25 трлн єн ( понад 15 млрд доларів).

Це рекордна сума фінансових втрат для японської компанії, яка не належить до фінансового сектора економіки. Читати подробиці

Замість Масатаки Сімідзу компанію TEPCO очолить керівний директор Тосіо Нісідзава.

Компанія заявила, що, як і раніше, сподівається на суттєве зниження рівня радіації в районі АЕС "Фукусіма-1" упродовж найближчих трьох місяців, а стабілізації становища на аварійних енергоблоках ТЕРСО чекає впродовж шести-дев'яти місяців.