Обаму прийматиме королева Британії

Президент США Барак Обама у вівторок розпочав офіційний візит до Британії. Співпраця США і Сполученого Королівства - це "неохідні відносини для нас і для світу", заявили лідери цих держав напередодні.

Копирайт изображения PA
Image caption Барак Обама з дружиною Мішель прибули до Британії раніше запланованого через вулкан

Барак Обама також має зустрітися з королевою Єлизаветою ІІ на початку свого щільного триденного візиту.

Переговори з прем'єр-міністром Девідом Кемероном, які відбудуться у середу, найпевніше сфокусуються довкола Лівії та Близького Сходу.

Пан Обама з дружиною Мішель прибули до Британії раніше запланованого - у понеділок, аби уникнути перебоїв у авіасполученні через хмару вулканічного попелу з Ісландії.

"Коли США і Британія тримаються разом, наші люди і люди по всьому світі стають більш захищеними і заможними," - так означили стосунки двох країн Обама і Кемерон у спільній статті в журналі Times.

Вони також пообіцяли свою підтримку демонстрантам, які виборюють демократію у арабських країнах, заявивши, що "не стоятимуть осторонь" у той час, як надії тих людей "руйнуються під градом бомб, куль і мінометного вогню".

"Ми не хочемо застосовувати силу, однак коли наші інтереси й цінності збігаються, ми знаємо, що маємо право діяти," - наголосили лідери США і Британії.

"Важливі стосунки"

Європейський тур пана Обами, що триватиме тиждень, розпочався у понеділок з візиту в Ірландію.

Аналітики зазначають, що щоразу, як американський президент приїздить до Британії, там виникають дебати про те, чи ці стосунки, як і раніше, є особливими.

"Обидві сторони вирішили, що найкращий спосіб уникнути таких дебатів є створення повністю нового формулювання, - пише заступник редактора з політичних питань новин Бі-Бі-Сі Джеймс Лендейл. - У них з'явився новий прикметник. Тепер це - необхідні відносини".

"Тож те, на чому вони намагаються зосередитися тепер - це радше діловий прагматизм, аніж якась ідея звернення до міфології колишніх історичних зв'язків" - підсумовує Джеймс Лендейл.

Це 101 державний візит до Сполученого Королівства, який прийматиме королева, однак лише третій за участю американського президент за 100 років.

Останнім американським лідером, що відівідував Британію, був Джордж Буш 2003-го року.