Палестинці кажуть, що промова Натаньяху "не веде до миру"

Біньямін Нетаньяху у Конгресі США Копирайт изображения Getty
Image caption Виступ Беньяміна Нетаньяху у Вашингтоні підтвердив розбіжності щодо врегулювання ситуації на Близькому Сході

Прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху, виступаючи у конгресі США, сказав, що готовий до "болючих" компромісів. Втім, у Палестині вважають, що він "оголосив війну".

"Оголошення війни"

Речник лідера палестинської адміністрації Махмуда Аббаса сказав, що пан Нетаньяху створив "більше перешкод".

За словами представників палестинської адміністрації, зроблених під час виступу ізраїльського прем'єра пропозицій недостатньо для відновлення мирних переговорів. Промову Нетаньяху було також названо "оголошенням війни проти палестинців".

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху сказав у Конгресі США, що він готовий до "болючих компромісів" заради миру з палестинцями і погодиться на створення палестинської держави.

Законодавці з обох палат конгресу тепло вітали ізраїльського лідера, який представив свою країну як єдиний зразок справжньої демократії на Близькому Сході, силу, що надає регіону стабільність, і вірного союзника США, здатного захищати себе, не покладаючись на американців.

З президентом Бараком Обамою Беньямін Нетаньяху зустрічався у Вашингтоні минулого тижня, після чого сторони визнали розбіжності щодо кордонів 1967 року, що існували до окупації Ізраїлем палестинських територій - сектору Ґаза, Західного берега річки Йордан і Східного Єрусалиму.

Виступаючи в Конгресі, ізраїльський прем'єр виявив готовність бути "щедрим в питанні розмірів палестинської держави ", але знову відкинув як "необґрунтовану" тезу пана Обами про те, що кордони 1967 року повинні стати точкою відліку на переговорах про кордони цієї країни. Американський президент підкреслював, що ізраїльтяни і палестинці можуть домовитися про обмін важливими для них територіями, і в підсумку кордон між ними може не збігатися з лінією 1967 року.

"Єрусалим не повинен бути розділений"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Раніше Барак Обама закликав Ізраїль поступитися

Палестинці наполягають на тому, що столиця їхньої держави повинна бути в Східному Єрусалимі, але Нетаньяху у вівторок знову заявив: "Єрусалим більше ніколи не повинен бути розділений! Єрусалим має залишитися єдиної столицею Ізраїлю! "

Як повідомляє агентство "Асошіейтед прес", на короткий час виступ ізраїльського прем'єра був перерваний. У ложі для публіки невідома жінка почала вигукувати: "Досить окупації! Припинити ізраїльські військові злочини!". Поліція швидко вивела її із зали.

Пан Нетаньяху багато разів згадував про Іран, який Ізраїль сприймає як головну загрозу для себе. Прем'єр закликав США не допустити створення Іраном ядерної зброї, оскільки, за його словами, Тегеран зможе застосувати її де завгодно - "від підземного переходу в Ізраїлі до Вашингтона".

Іран незмінно наполягає, що його програма збагачення урану переслідує тільки мирні цілі, але світова спільнота ставиться до цих запевнень дедалі скептичніше.

Новини на цю ж тему