Росія - серед найбільш агресивних країн

Росія посіла одне з останніх місць у рейтингу мирного та спокійного життя громадян, опинившись на 147-й позиції із 153-х – між Пакистаном та Конго.

Копирайт изображения AP
Image caption Теракт в Домодєдово додав сумнівів у миролюбності Росії

Дослідження проводила австралійська аналітична організація Institute for Economics and Peace, яка вже п‘ятий рік спільно з фахівцями журналу The Economist укладає рейтинг мирного та спокійного життя громадян у 153 країнах (Global Peace Index).

Найбільш спокійною країною для життя визнано Ісландію. У чільній п‘ятірці також Нова Зеландія, Японія, Данія та Чехія.

Україна опинилася посередині списку між Індонезією та Кіпром, розділивши 69-те місце зі Свазілендом – маленькою країною на південному сході Африки.

Росію визнано агресивною через наявність чималого воєнного бюджету, велику кількість терористичних актів та зростання організованої злочинності. Зокрема, за кількістю внутрішніх та зовнішніх конфліктів Росія набрала 3,5 бали з максимальних 5. Крім неї, до найагресивнішої десятки увійшли також Афганістан, Судан, Ірак та Сомалі.

Засновник Global Peace Index Стів Кіллела, якого цитує російська газета Комерсант, серед чинників, які відкинули Росію на 147-ме місце у рейтингу, назвав зокрема теракт у аеропрту Домодєдово, коли загинуло 36 людей, торішні бойові сутички в Інгушетії та спробу захоплення у жовтні 2010 року парламенту у Чечні - "мирному за північнокавказькими мірками регіоні". Дослідник каже, що не додають оптимізму і зростання числа самогубств, а також те, що за кількістю в‘язнів на душу населення Росія поступається лише США.