Джеймс Бонд знову пересідає на Bentley

У Британії почався продаж лімітованого видання нової книги про агента 007, у якій новим авто суперагента буде не Aston Martin, за кермо якого Бонда посадив його "батько" Ян Флемінг.

Копирайт изображения AP
Image caption Bentley не віджив своє? Автор нового роману про Агента 007 Джефрі Дівер пересадив Бонда знову на Bentley

Нинішній продовжувач справи Флемінга й автор нового роману про суперагента, американський письменник Джефрі Дівер, вирішив, що цього разу Джеймс Бонд керуватиме новим Bentley Continental GT. За збігом обставин, Bentley фінансує і колекційний лімітований випуск нової історії про Бонда, яка називається "Carte Blanche".

Кожна книга вартістю у 1000 фунтів упакована в алюмінієвий кейс, а кожна сторінка книги "прошита" кулею улюбленого суперагентом калібру 9 мм. У кожному примірнику - своя куля, пронумерована від 1 до 500, оскільки наклад цього видання обмежений 500 примірниками.

Першу партію книг на лондонському вокзалі Ст-Панкрас, де відбувалася фото-сесія із новим Bentley, для книгарні Waterstones доставив десант британського спецназу.

Копирайт изображения Getty
Image caption Коли у Goldfinger Шон Коннері як агент 007 отримав свій перший Aston Martin, його запевнили, що Bentley "вже віджив своє"

Звичайне видання роману має надійти у продаж лише через місяць.

Дія нового роману про Агента 007 відбувається у наш час. У "Carte Blanche" Бонд повернеться із Афганістану, і вперше відвідає столицю Арабських Еміратів Дубаї, де йому вдасться викрити і зірвати підготовку до масштабного терористичного акту.

Джефрі Дівер став черговим автором нової історії із "бондіани" по тому, як його попередник, британський письменник Себастьян Фолкс відмовився братися за другу книгу про суперагента. Після смерті Яна Флемінга, творця образу непереможного британського розвідника Джеймса Бонда, його спадкоємці вирішили надати іншим авторам право писати про нові пригоди Джеймса Бонда.

Копирайт изображения PA
Image caption Тепер можна сперечатися не тільки про те, хто кращий Бонд, але й про те, яке авто краще йому пасує

У 2008 році за авторства Фолкса "бондіана" була продовжена романом "Devil may care", який одразу ж став бестселлером. Проте Фолкс вирішив відмовитися від опису подальших пригод суперагента.

Bentley вже фігурував у романах про Агента 007, до того часу, коли Ян Флемінг, вражений якостями власного Aston Martin, вирішив, що саме ця марка має стати суперавто для суперагента. При знайомстві зі своєю новою машиною у "Goldfinger" Бонд навіть питає: "А де ж Bentley?" На що дістає відповідь: "Bentley віджив своє".