Отруєні огірки ширяться Європою

Німецькі вчені намагаються встановити причину зараження огірків, якими вже отруїлися багато людей в тій країні, а також в Швеції, Данії, Нідерландах та Британії.

Копирайт изображения AFP
Image caption ЄС каже, що в Іспанії знайшли джерело заражених огірків

Раніше у Чехії та Австрії з полиць магазинів прибрали частину вирощених в Іспанії огірків - через побоювання, що вони містять бактерію E.coli, яка викликає гострі кишкові розлади.

Вважається, що іспанські огірки, заражені кишковою паличкою, вже стали причиною важкої недуги, якою в Німеччині вражені сотні людей, а щонайменше 10 вже померли.

Чеська влада зявила, що отруйні огірки могли також бути завезені до Угорщини і Люксембургу. В Австрії з продажу вилучили ще й деякі партії помідорів та баклажанів.

Представники Євросоюзу повідомили, що в Іспанії вже знайшли місце, де вирощувалися огірки, заражені кишковою інфекцією.

Їх імпортували з двох теплиць, які негайно припинили роботу. Наразі проводять розслідування, аби встановити, де саме відбулося зараження - у самих теплицях, чи деінде.

Копирайт изображения AFP
Image caption Спалах змусив фермерів знищити й інші овочі.

Кишкова паличка E.coli може спричинити зупинку роботи нирок і вразити центральну нервову систему.

Поки більшість випадків захворювання зафіксували в районі німецького міста Гамбург. Всі, хто занедужав в інших країнах, також відвідували Німеччину. Переважно страждають жінки.

Експерти називають нинішній спалах кишкових розладів одним з найбільших у світі.

Новини на цю ж тему