У Німеччині помідори і огірки - отруйні

Уряд Німеччини закликає людей ретельно мити помідори, огірки, листя салату та інші свіжі овочі. Експерти підозрюють, що вони можуть бути причиною великого харчового отруєння в Німеччині.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Фахівці намагаються дослідити джерело зараження вірусом

Троє людей загинуло, і близько ста сорока перебувають у тяжкому стані після зараження небезпечним штамом бактерії E. Coli. Він викликає діарею, а в деяких випадках може призвести до анемії і пошкодити нирки. Фахівці говорять, що, як правило, джерелом такої інфекції буває м'ясо і молочні продукти, але нині у фахівців викликають підозри овочі з північної Німеччини.

Більшість хворих - молоді жінки, тому науковці вважають, що бактерія могла поширитися недобре вимитими свіжими овочами або листям салату.

Поки медичні тести не підтвердили точну причину смерті трьох жінок, двоє з них похилого віку, а третій виповнилося 24 роки.

Фахівці говорять, що за 2010 рік в усьому світі було зареєстровано близько тисячі випадків зараження бактерією, але за останні два тижні лише в Німеччині зареєстровано більше сотні людей і ще є підозра про зараження 350 паціентів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, бактерію E. coli зазвичай знаходять у кишечнику, і більшість її штамів нешкідливі.

Для боротьби з бактерією вистачає термічної обробки продукту.

Однак цей штам бактерії може спричинити гемолітико-уремічний синдром, який супроводжується гострою нирковою недостатністю і може призвести до судом, інсульту і коми.

Рейнхард Бургер - науковець, що спостерігає за епідемією у Німеччині, говорить, що досі не визначено джерело епідемії, і поки що вона прогресує: "Ми маємо чітко сказати, що ми очікуємо ще більше смертей у зв'язку з великою кількістю випадків зараження бактерією".