Американці залишають Ємен. Там тривають бої

бой в сані Копирайт изображения Reuters
Image caption Представник одного з племен на бойовій позиції в перестрілці з підрозділами президента Салеха.

У столиці Ємену Сана триває жорстке озброєне протистояння між урядовими військами і представниками племен, які виступили проти президента Алі Абдулаха Салеха.

За останніми даними, за ніч боїв понад 20 людей загинуло. Загалом, із понеділка відколи почалося протистояння загинуло понад 80 людей.

Сполучені Штати наказали виїхати з країни частині своїх дипломатів, а також іншим американським громадянам, які перебувають в Ємені.

В оприлюдненому зверненні державного департаменту США рівень небезпеки в Ємені названо надзвичайно високим. За попередніми даними, аеропорт в Сані закритий.

У середу президент США Барак Обама заявив, що Салех мав би негайно звільнити місце для початку трансформації влади.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Президент Алі Абдулах Салех відмовляється звільняти посаду

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав конфліктуючі сторони до пошуку мирного рішення.

Алі Абдулах Салех відмовляється йти у відставку, що мало б стати умовою формування об’єднаного уряду, як того вимагають опоненти влади.

Сам єменський президент належить до конфедерації племен Хашід - однієї із двох найкрупніших племінних груп країни. Сімейний клан Ахмарів вважається впливовим та потужним. Він представляє шиїтський напрямок ісламу, в той час як більшість єменців є сунітами.

В телефонному інтерв’ю Бі-Бі-Сі редактор газети Yemen Times Джеб Бун сказав, що зараз дуже важко сказати, чи представники племен продовжують прориватися в місто, чи навпаки урядові війська витісняють їх зі столиці.