Клінтон несподівано приїхала в Пакистан

Клінтон у Пакистані Копирайт изображения AFP
Image caption Хілларі Клінтон несподівано прилетіла до Ісламабада покращувати відносини США і Пакистану

Державний секретар США Хілларі Клінтон неочікувано приїхала до Пакистану для зменшення напруженості у відносинах між Вашингтоном і Ісламабадом.

Це перший візит представників США такого високого рівня до Пакистану після вбивства лідера Аль-Кайди Осами бін Ладена 2 травня.

Напад американського спецназу на схованку бін Ладена викликав протести з боку Ісламабада.

У четвер Сполучені Штати оголосили про те, що вони виведуть свої війська з Пакистану на вимогу Ісламабада. Відповідно, аналітики пов’язують візит пані Клінтон і з цією подією.

Пентагон твердить, що отримав запит від пакистанського уряду зменшити присутність американських військових у країні.

Відносини між США і Пакистаном нині дуже нестабільні. У Вашингтоні не приховують свої підозри, що у Пакистані могли знати місце, де переховувався Осама бін Ладен.

Під час свого візиту пані Клінтон планує зустрітися з президентом Пакистану Азіфом Алі Сардарі, командувачем армії генералом Ашфаком Кавані і керівником пакистанської розвідки Ахмедом Шуя Паша.

Очікується, що Хілларі Клінтон та її команда вимагатимуть від Пакистану посилити співпрацю у боротьбі з Аль-Кайдою і бойовиками Талібану.

Деякі аналітики у Вашингтоні вважають, що пакистанська розвідка тісно співпрацює з екстремістськими групами.

Тим часом американські мас-медіа повідомляють, що Пакистан дозволить ЦРУ перевірити схованку Осами бін Ладена в Абботтабаді.

Очікується, що команда експертів США вже цими днями приїде до Пакистану з новим сучасним обладнанням. Вони шукатимуть матеріал, який може бути захований у стінах, у сейфах або під землею.

Влада США говорить, що таким чином хоче дізнатися більше про Аль-Кайду і покращити відносини з Пакистаном.

Новини на цю ж тему