Обама обіцяє тиснути на Білорусь

Президент США Барак Обама під час візиту до Польщі звинуватив президента Білорусі Аляксандра Лукашенку в "абсолютному нехтуванні" демократичними цінностями.

Копирайт изображения AFP
Image caption Барак Обама закликав Лукашенку шанувати демократію

Аби змусити ту країну шанувати демократичні цінності, треба, на думку Обами, тиснути на Білорусь.

"Президент Білорусі Лукашенка ігнорує демократичні принципи та закони, пов‘язані з правами людини", - сказав президент США у Варшаві.

Обама також закликав Лукашенку випустити на волю всіх ув‘язнених останнім часом опозиціонерів та виявити повагу до людських прав.

"Білорусь нині рухається назад. Репресивні дії, подібні до тих, які ми бачимо в Білорусі, можуть у кінцевому підсумку негативно відбитися на всьому цьому регіоні", - застеріг Барак Обама.

Напередодні президент США повідомив, що та країна готує нові санкції щодо білоруських компаній. Раніше США так само, як і Євросоюз, заборонили в‘їзд на свою територію цілій низці білоруських чиновників, а також заморозили їхні активи.

Обама запевняє, що ті заходи спрямовані не проти народу Білорусі, "а проти тих, хто причетний до репресій, і особливо проти президента Лукашенки".

23 травня про ужорсточення санкцій проти представників білоруської влади оголосив і Євросоюз.

А 27 травня Польща, яка давно підтримує демократичні рухи в сусідній Білорусі, закликала тамтешню владу випустити на волю всіх політв‘язнів.