НАТО вибачається за авіаудар по мирних афганцях

Сили міжнародної військової коаліції в Афганістані вибачилися за авіаудар, в результаті якого загинуло до 14 цивільних на південному заході країни в суботу.

Копирайт изображения AFP
Image caption Група афганців привезли тіла восьми загиблих до міста Лашкаргах, столиці провінції Гільменд

У заяві високопосадових генералів НАТО йдеться, що недопущення загибелі цивільних є пріоритетом, і що альянс сприймає такі випадки дуже серйозно.

Президент Афганістану Хамід Карзай раніше засудив авіаудар у провінції Гільменд.

Він сказав, що Кабул неодноразово просив США зупинити удари, які вбивають мирних жителів, і що то було його "останнє попередження".

"Велика помилка"

У спільній заяві трьох натівських генералів, оприлюдненій у понеділок, йдеться про те, що авіаудар завдали по тому, як було вбито американського морського піхотинця, а п'ять бойовиків сховалися в будинку в окрузі Наузат і продовжували збройну боротьбу.

Генерали визнали, що в тому будинку були й цивільні, і що дев'ять мирних жителів загинули.

Афганська влада раніше заявляла, що тоді загинуло 12 дітей і дві жінки.

Генерали у своїй заяві також додали, що до Афганістану вже спрямували групу слідчих для з'ясування обставин загибелі цивільних.

Кореспондент Бі-Бі-Сі Квентін Соммервіль передає, що жителі селища Сера Кала привезли до столиці провінції Гільменд у місто Лашкаргах тіла восьми загиблих дітей, серед яких були дворічні малюки.

"Бачите? Це не таліби," - кричали вони, занісши тіла до маєтку губернатора і показуючи їх місцевим журналістам.

Загибель афганських мирних жителів з вини іноземних військових щоразу посилює обурення в країні, попри те, що найчастіше афганці гинуть через дії талібів, додає кореспондент Бі-Бі-Сі.