У Маріуполі холера. Людей просять не панікувати

Лабораторні дослідження підтвердили підозри медиків щодо трьох маріупольців, які потрапили до лікарні із симптомами, схожими на холеру.

Копирайт изображения PA
Image caption МНС називає рибу серед імовірних джерел зараження

"Зараз ми підтвердили, що це справді холера. А тому всіх, хто звертається до лікарів із кишковими розладами, спочатку обстежуємо на холеру", - сказав головний санітарний лікар Донецької області Віктор Денисенко.

Аби запобігти зараженню інших людей, у Маріуполі заборонили купатися в морі, ловити рибу та продавати її на ринках. За словами голови державної санітарно-епідеміологічної служби України Сергія Риженка, заборона купатися в морі передусім стосується дітей. Санстанція також доручила міській владі Маріуполя забезпечити мешканців того міста якісною питною водою.

Попри такі заходи, Риженко закликав людей не панікувати, адже, він переконаний, що хвороби можна уникнути, якщо дотримуватися всіх необхідних санітарних правил.

Риженко нагадав, що зазвичай холерний вібріон виявляють наприкінці курортного сезону, коли вода в морі нагрівається до +25 градусів і вище.

Цього року перші підозри на холеру з‘явилися в Маріуполі 26 травня, коли до лікарні потрапив працівник риболовецького судна, який два дні перед тим випав за борт і наковтався морської води. Другий випадок виявили 27 травня. Його пов‘язують із споживанням риби, виловленої за два дні перед тим. Заражену рибу вважають причиною хвороби й пенсіонерки, яка також опинилася в лікарні.

Стан хворих лікарі називають задовільним, а відповідні служби намагаються запобігти поширенню захворювання.

Копирайт изображения SPL
Image caption Холера зблизька

"Ми проводили проби води з Азовського моря, рік Кальміус та Кальчик, провели проби риби, перевірили воду на центральних джерелах водопостачання, стічні води, каналізацію. Видано наказ посилити контроль у місцях великого скупчення людей, у тому числі, на вокзалах", - сказав головний санлікар Донецької області.

Холера належить до групи гострих кишкових інфекцій і супроводжується сильною діареєю і різким зневодненням організму. Збудник холери може потрапити в організм людини через рот. Джерелом інфекції можуть бути брудні руки, забруднена вода (і не лише питна, а й ту водоймах для купання), а також неякісні харчі.

Для попередження захворювань лікарі рекомендують не вживати воду із незнайомих джерел, воду для пиття використовувати тільки переварену або фасовану, не купувати продукти в невстановлених місцях торгівлі, фрукти, овочі перед вживанням ретельно мити, завжди мити руки перед споживанням їжі і після туалету.

Остання епідемія холери була на території України у 1918 році. Поодинокі випадки були зареєстровані в Одесі в 1970 році та у Криму в 1994-му.

Однак холерний вібріон (збудник холери) виявляють у водоймах найтепліших українських регіонів щоліта.