Останнє поновлення: Понеділок, 30 травень, 2011 p., 11:31 GMT 14:31 за Києвом

Катар "купив" чемпіонат світу 2022 року

Віце-президент ФІФА Джек Уорнер

Відсторонений Джек Уорнер почав оприлюднювати інсайдерську інформацію

Катар "купив" право на проведення чемпіонату світу з футболу 2022 року. Про це заявив відсторонений від футбольної діяльності віце-президент ФІФА Джек Уорнер.

Він оприлюднив електронний лист від генерального секретаря ФІФА Жерома Вальке, де він питає, чому президент азійської футбольної конфедерації Мохамед бін Хаммам збирається брати участь у виборах президента ФІФА.

Жером Вальке написав: "[Хаммам] думає, що він може купити ФІФА так само, як він купив Чемпіонат світу з футболу".

Водночас генсек ФІФА говорить, що пан Уорнер оприлюднив не весь лист, а тільки вибрані частини тексту.

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

До того ж, пан Вальке додає, що пан Уорнер просив, або він вплинув на ситуацію так, щоб бін Хаммам не брав участі у виборах президента ФІФА.

Генсек ФІФА Жером Вальке водночас заперечує, що він вплинув на комітет з етики ФІФА, щоб відсторонити від футбольної діяльності Джека Уорнера і Мохаммеда бін Хаммама.

Вибори з одним кандидатом

Вибори президента ФІФА відбудуться цього тижня попри корупційну кризу всередині організації, найгіршу за всю її історію.

Результат виборів, скоріш за все, буде формальністю, оскільки єдиним кандидатом залишився нинішній президент ФІФА 75-річний Зепп Блаттер зі Швейцарії.

Головний опонент пана Блаттера, голова азійської футбольної конфедерації Мохаммед бін Хаммам, а також віце-президент ФІФА Джек Уорнер були відсторонені від футбольної діяльності після того, як на їхню адресу пролунали звинувачення у хабарництві.

Комітет з етики організації вирішив провести повномасштабне розслідування, хоча він поки і не зміг зробити остаточних висновків щодо їхньої вини.

Обидва футбольних функціонери заперечують свою причетність до корупції.

Звинувачення, які стали причиною скандалу, торкаються зібрання Футбольного союзу країн Карибського басейну, яке відбулося ще 10 травня в Тринідаді і Тобаго, і було присвячене виборам президента ФІФА.

Як заявив член виконкому організації, американець Чак Блейзер, бін Хаммам і Уорнер начебто пропонували численним делегатам від невеликих країн хабарі від 40 тисяч доларів в обмін на підтримку кандидатури пана Хамама на виборах керівника ФІФА.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS