Партія Берлусконі втратила ключові міста

В Італії право-центристська коаліція прем'єр-міністра Сильвіо Берлусконі втратила контроль над Міланом і Неаполем, як випливає з попередніх результатів місцевих виборів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Берлусконі називав вибори референдумом про його керівництво

Голосування в другому турі місцевих виборів оглядачі вважали важливим випробуванням для італійського прем'єр-міністра.

Мілан, фінансова столиця Італії, є рідним містом пана Берлусконі й головним осередком його політичної підтримки.

В разі підтвердження попередніх результатів Сильвіо Берлусконі втратить контроль у Мілані вперше за 20 років.

У другому турі місцевих виборів, які проводилися в шести областях і 90 містах, голосували приблизно шість мільйонів італійців, але найбільше значення для уряду мали саме результати голосування в Мілані і Неаполі.

Персональна поразка

Як випливає з прогнозів, оприлюднених італійськими мас-медіа, у Мілані перемагає кандидат лівих Джуліано Пісапія, який набирає приблизно 53,5% голосів, тоді як нинішній мер міста Летіція Моратті, кандидат від право-центристів Берлусконі, набрала 46,5%.

У Неаполі кандидат від центристської партії "Італія цінностей" Луїджі де Маґістріс, згідно з прогнозами, набере майже 60% голосів, суттєво випередивши кандидата право-центристів Маріо Леттьєрі, якого вважали фаворитом виборів у місті.

Оглядачі кажуть, що втрата контролю над Міланом поставить під загрозу майбутнє урядової коаліції, до якої входять очолювана Берлусконі партія "Народ свободи" ( PdL, Il Popolo della Liberta) і Ліга Півночі.

Раніше італійський прем'єр-міністр стверджував, що втрата Мілана "немислима", і називав голосування в тому місті референдумом про довіру його керівництву країною.

Виборча кампанія в Мілані була особливо гостротою, а Сильвіо Берлусконі попереджав, що якщо Летіція Моратті програє вибори, то Мілан перетвориться на "циганське місто". Докладніше - тут

Ці місцеві вибори стали першим голосуванням в Італії від початку кількох скандалів і судових процесів, у яких фігурує прем'єр-міністр.

Новини на цю ж тему