Telegraph: Путін захищає Стросс-Кана

Як пише британська газета "The Daily Telegraph", прем’єр-міністр Росії Владімір Путін "натякає" на те, що Домінік Стросс-Кан міг стати жертвою змови, метою якої є усунунення його від головування Міжнародним валютним фондом.

Копирайт изображения AFP
Image caption Владімір Путін не виключає, що Стросс-Кан став жертвою змови

Кореспондент газети у Москві Ендрю Осборн наводить висловлювання пана Путіна, де він сумнівається у правдивості звинувачень на адресу Домініка Стросс-Кана.

"Мені важко оцінити справжні політичні причини, які перебувають за лаштунками, і я навіть не хочу заглиблюватися у цей предмет, але я не можу повірити, що все виглядає так, як здається і так, як це презентують" - цитує російського прем’єра "The Daily Telegraph".

Домініка Стросс-Кана заарештували 14 травня в аеропорту Нью-Йорка за звинуваченнями у сексуальних домаганнях до покоївки у готелі.

"Роль" Путіна у арешті Стросс-Кана

Британська газета звертає увагу на те, що публічна підтримка на адресу обвинуваченого Стросс-Кана надійшла з Москви по тому, як сам екс-голова МВФ сказав, що саме пан Путін міг активно брати участь у змові проти нього.

"The Daily Telegraph" цитує французького політика Клода Бартолона, який наприкінці травня, посилаючись на телефонну розмову з Домініком Стросс-Каном, розповів: "Він сказав, що росіяни та Путін, зокрема, змовилися з Францією, щоби змусити його піти з МВФ та не балотуватися у президенти Франції".

За словами пана Бартолона, Домінік Стросс-Кан розповів йому про свої припущення ще до арешту.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Екс-голова МВФ називав свого нинішнього захисника одним із учасників "змови" проти себе

До скандалу пана Стросс-Кана називали одним із вірогідних претендентів на посаду президента Франції, вибори якого відбудуться наступного року.

Екс-голову МВФ випустили під заставу в один мільйон доларів до початку судових слухань.

Після відставки Домініка Стросс-Кана ціла низка фахівців розпочали боротьбу за посаду голови МВФ. Одним із фаворитів називають міністра фінансів Франції Крістін Лаґард.

Між європейськими країнами та державами, що розвиваються, спалахнули суперечки щодо того, виходець з якого регіону має керувати Міжнародним валютним фондом.

Після того, як європейські посадовці припустили, що Домініка Стросс-Кана має замінити інший європеєць, Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південно-Африканська Республіка заявили, що обрання директора-розпорядника, виходячи із громадянства, підриває легітимність фонду. Детальніше тут.