У Маріуполі ще один хворий на холеру

Ситуація в Маріуполі, де зареєстровано четвертого хворого на холеру, - контрольована, сказав після відвідин інфекційного відділення міської лікарні нещодавно призначений міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Один із хворих на холеру маріупольців

За його словами, місцева влада адекватно зреагувала на загрози і вжила "досить вичерпний комплекс заходів, щоб запобігти поширенню цієї інфекції".

"Заборонено купатися на всіх пляжах міста Маріуполя, заборонений аматорський вилов риби, заборонено використовувати в їжу рибу місцевого вилову, ця ж заборона поширюється на всі точки закладів громадського харчування - ресторани й кафе. Проведено перехлорування води у водогінній мережі", - сказав міністр, запевнивши, що упродовж двох найближчих днів надійдуть результати досліджень зразків питної, річкової та морської води, а також риби від місцевих рибалок. Аніщенко сподівається, що лабораторні висновки допоможуть визначити осередок зараження.

Також він повідомив, що вже в понеділок були взяті понад 20 проб питної, річкової і морської води, фекальних мас, у місцевих рибалок узята для дослідження виловлена ними риба - бички "для визначення, де цей осередок зараження".

Міністр не виключає, що протиепідемічні заходи будуть посилені, якщо експертиза виявить, що виявлений у Маріуполі холерний вібріон токсигенний.

Що стосується хворих, то, за словами міністра, їх нині вже четверо.

"Госпіталізована четверта людина. У її випадку - схожа клініка, як і в попередніх трьох. У цієї людини бактеріологічний аналіз поки не підтверджений, але джерело - ті ж бички, якими її пригостили рибалки. Людина чистила їх для кішки, для себе не використовувала, але, ймовірно, погано помила руки", - сказав Аніщенко. За словами міністра, запроваджену у Маріуполі заборону купатися в морі та їсти виловлену там рибу, скасують "лише після особливого розпорядження, яке буде тоді, коли ми випишемо останнього хворого, обстежимо його декілька разів і після закінчення 10 днів після виписки цього останнього пацієнта ми зможемо бути відносно спокійні".

Поки в Маріуполі лікарі та санітарні служби борються зі справжньою холерою, в іншому місті Донецької області – Краматорську – на базі одінєї з дитячих лікарень медики навчаються запобігати поширенню епідемії, долаючи уявну хворобу, привезену, за легендою навчань, з Єгипту.

Холера в Маріуполі - перше серйозне випробування для нового міністра охорони здоров'я, призначеного на ту посаду тиждень тому. За фахом Олександр Аніщенко - дитячий лікар. Його попередник Ілля Ємець пішов у відставку після президентської критики за відсутність реформ у системі охорони здоров'я.

Новини на цю ж тему