Харчі ''подорожчають вдвічі'' до 2030

Ціни на основні продукти харчування можуть вирости більш ніж вдвічі до 2030 року. Про це попереджає міжнародна благодійна організація Oxfam.

Копирайт изображения Getty
Image caption За прогнозами, вартість зернових культур може вирости на 180 відсотків

У разі, якщо голови держав та уряди не вживуть необхідних заходів, вартість зернових культур в найближчі 20 років виросте на 120-180 відсотків. В своєму звіті Oxfam попереджає, що однією з основних причин росту цін стане глобальне потепління.

Тому організація закликає світових лідерів створити всесвітній фонд боротьби з глобальним потеплінням, а також покращити регулювання на продовольчих ринках: збільшити стратегічні запаси їжі, інвестувати в невеликі фермерські господарства і припинити вирощувати продукти для біопалива.

"Систему розподілу продовольства потрібно переглянути, якщо ми хочемо впоратися із наростаючими проблемами зміни клімату, різкого росту цін на продукти харчування і браку землі, води й енергії", - сказала голова організації Барбара Стокінг.

Копирайт изображения unian
Image caption Продукти дорожчають через глобальне потепління

У своїй доповіді Oxfam виділила чотири "гарячі точки", жителі яких страждають від гострої нестачі їжі: Гватемала, Індія, Азербайджан і держави Східної Африки.

Раніше Світовий банк попереджав, що через зростання цін на продукти харчування мільйони людей опинилися за межею бідності.

"Кожна сьома людина на планеті голодує щоденно, попри те, що в світі достатньо їжі, щоб нагодувати всіх", - вважає Барбара Стокінг.

Напередодні експерти ООН оприлюднили невтішний прогноз, згідно з яким подорожчання харчів має початися вже у найближчі тижні на тлі весняної спеки і посухи в Європі.

Новини на цю ж тему