Зума каже, що Каддафі не піде у відставку

Переговори між президентом Південно-Африканської Республіки Джейкобом Зумою і полковником Кадафі у Тріполі завершилися без оголошення прогресу щодо припинення конфлікту в Лівії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Каддафі й Зума не досяли прогресу

Пан Зума сказав, що полковник Каддафі погодиться припинити вогонь, але не відмовиться від влади, чого вимагають НАТО та лівійські повстанці.

Пропозицію щодо припинення вогню було відхилено минулого місяця після посередницької місії пана Зуми від імені Африканського Союзу.

Речник лівійських повстанців відхилив заклики припинити вогонь, і пообіцяв продовжувати наступ.

Очікується, що у відторок до контрольованого повстянцями міста Бенгазі прибуде міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні.

Напередодні на прес-конференції у Римі вісім високопосадових офіцерів лівійської армії оголосили про те, що вони залишили армію Каддафі.

"Дорожня карта"

У понеділок НАТО тимчасово скасувало вільну від польотів зону над Лівією, аби дозволити літаку Джейкоба Зуми приземлитися на основній військовій повітряній базі поблизу Тріполі.

Вийшовши після переговорів, пан Зума заявив, що Каддафі готовий пристати на пропозицію Африканського Созу щодо припинення вогню, яка б зупинила всі бойові дії, в тому числі авіаудари НАТО на підтримку повстанців.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Припинити вогонь - усе, на що погоджується Муаммар Каддафі

"Він готовий до запровадження "доржньої карти," - сказав президент ПАР.

Він також додав, що удари НАТО підривають посередницькі зусилля Африканського Союзу.

"Ми обговорили необхідність дати лівійцям можливість вирішити свої проблеми самостійно," - сказав Джейкоб Зума.

Однак заклики до припинення вогню одразу відхилив міністр закордонних справ повстанців Фатхі Баха у Бенгазі:

"Ми відмовляємося повністю. Ми не розглядаємо такої політичної ініціативи, Каддафі хоче цього, аби лишитися при владі," - сказав він агентству Associated Press.

Пан Баха додав, що повстанці готуються розпочати наступ проти Каддафі.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Тріполі Ендрю Норт каже, що, як вигладає, пан Зума практично не досягнув прогресу в спробах мирного вирішення кризи у Лівії.

І НАТО, й лівійські повстанці вже відхилили план Африканського Сюзу через те, що він не закликає Каддафі піти у відставку.

Оскільки лівійський Лідер не йде на поступки, схоже, що обидві сторони зайшли у глухий кут, додає кореспондент.

Лівійське державне телебачення повідомило, що у понеділок вночі по столиці було завдано нових авіаударів.

Інформацію про удари не підтверджено, однак агенція France-Presse повідомила, що близько півночі за місцевим часом у Тріполі було чутно гуркіт літаків.