Апеляцію Младіча відхилили

Ратко Младіч Копирайт изображения AP
Image caption Екс-командувач силами боснійських сербів Ратко Младіч після арешту

Сербський суд з воєнних злочинів відхилив апеляцію колишнього командувача силами боснійських сербів Ратко Младіча.

Це означає, що вже у найближчі години може розпочатися екстрадиція Младіча до Гааги, де його справу розглядатиме Міжнародний трибунал у справах колишньої Югославії.

Колишнього командувача силами боснійських сербів звинувачують у геноциді і злочинах проти людяності під час боснійської війни 90-х років. Хоча адвокати генерала наполягають, що через вік і хворобу він не може брати участь у судовому процесі.

У вівторок Ратко Младіч відвідав могилу своєї доньки Анни.

Вона наклала на себе руки 17 років тому, вистріливши із батькового пістолета.

Младіч пробув на кладовищі у Бєлграді 20 хвилин.

Заступник військового прокурора Сербії Бруно Векаріч сказав, що вся процедура пройшла без інцидентів, ризиків для безпеки, і відвідати могилу доньки генералу пообіцяв суд.

Генерала Младіча заарештували минулого четверга на півночі Сербії. Головне обвинувачення, висунуте проти Младіча, стосується убивства 7500 боснійських мусульман у місті Сребрениця в 1995 році. Одначе в Сербії, як і раніше, чимало людей вважають Младіча героєм.

У неділю десятки тисяч людей вийшли в центр Бєлграда на мітинг протесту проти арешту генерала.

Говорячи про арешт командувача силами боснійських сербів, президент Сербії Боріс Тадіч сказав, що його країна виконала свої міжнародні зобов’язання.

"Я сьогодні не очікую ніяких нагород. Я очікую, що ЄС виконає свої зобов’язання", - попереджає Боріс Тадіч.

На думку президента, ніхто не може казати, що в Сербії не діють закони, нагадавши, що його країна "дивиться правді в очі" щодо свого минулого.

Новини на цю ж тему