Преса: ФІФА найзахищеніша у світі від скандалів

Корупційний скандал навколо ФІФА висвітлює більшість впливових міжнародних видань: на сторінках багатьох із них експерти розмірковують про необхідність реформування Міжнародної федерації футбольних асоціацій, але визнають - попри весь резонанс президент ФІФА Зепп Блаттер виглядає достатньо впевненим.

Копирайт изображения AP
Image caption Корупційний скандал навколо ФІФА спалахнув незадовго перед виборами президента федерації

"International Herald Tribune" пише про одразу два корупційні скандали, які торкнулися ФІФА.

Один із них стосується отримання Росією та Катаром прав на проведення Чемпіонату світу з футболу (2018 і 2022 років відповідно), другий – виборів президента ФІФА.

"International Herald Tribune" цитує професора політології університету Мічигану Андрєя Марковіца, який каже, що ФІФА – найбільш захищена від подібних скандалів організація у світі.

"Це закрита спільнота, без перебільшень – ідеальна олігархія. І вона керує продуктом, який є абсолютно незалежним від її дій. Навіть, якби виявилося, що ці хлопці розбещували неповнолітніх, чи були вбивцями, люди не перестануть дивитися футбол", - сказав газеті пан Марковіц.

Чи не єдиним способом змусити ФІФА розпочати реформи, каже експерт, може бути демарш світових футбольних зірок: "Можливо, єдиний спосіб підштовхнути справжні реформи – це, якщо такі топ-гравці, як Ліонель Мессі чи Вейн Руні, скажуть, що з них досить, або ж потужні футбольні федерації як англійська чи британська оголосять про вихід з ФІФА та утворення іншого конкурентного органу".

Журналіст Джеймс Лоутон на сторінках британської "The Independent" розмірковує над тим, що навіть ціла "гора звинувачень" не зачіпає голову ФІФА.

Він цитує лорда Джона Актона і припускає, що той, говорячи своє відоме "влада розбещує, а абсолютна влада – розбещує абсолютно", передрікав саме створення ФІФА.

"The Daily Telegraph" у своєму матеріалі називає Зеппа Блаттера людиною, яка "виглядає не занепокоєною чи не ознайомленою з тим, що її будинок палає". Аналізуючи події понеділка та неділі, газета припускає, що поведінка пана Блаттера свідчить, що він має намір "виступити кандидатом на безальтернативних виборах, а потім представити на порядок денний реформу, яка, на його думку, допоможе на шляху до об’єднання та солідаризації ФІФА".

Натомість британська "Financial Times" наголошує на реакції потужних спонсорів світового футболу на корупційний скандал навколо ФІФА і на противагу їхньому занепокоєнню цитує президента організації Зеппа Блаттера, який називає нинішні проблеми "труднощами", але аж ніяк не кризою.