Путіна і Медведєва ''одягли'' в шорти

Путін і Медведєв в шортах Копирайт изображения monolog.tv
Image caption Путін і Медведєв носять шорти? Принаймні на малюнку анонімного автора

У ніч на понеділок на рекламних щитах поблизу універмагу ЦУМ в Москві, який належить до класу дорогих магазинів, з'явилося зображення членів російського правлячого тандему, одягнених в білосніжну тенісну форму.

Президент Дмітрій Медвєдєв зображений із тенісною ракеткою, а прем'єр Владімір Путін - в жилетці. На одязі були вишиті монограми у вигляді латинських літер "M" (у Медведєва) і "P" (у Путіна) в лавровому вінку.

Прес-секретар російського прем'єра Дмітрій Пєсков назвав плакати хуліганством:

"Ніхто ні з ким подібну рекламу не погоджував, ніяких дозволів не давав", заявив Пєсков. До вечора понеділка плакати зникли з вулиць поруч з ЦУМом.

На зображеннях також фігурував логотип ЦУМу, однак представники власника універмагу категорично заперечував будь-яку причетність до цієї акції.

Окрім того, на плакатах була зазначена адреса сайту monolog.tv, на якому можна побачити таку ж саму картинку та кілька інших плакатів і карикатур, зокрема, на лівійського лідера Муаммара Каддафі і російського кінематографіста Нікіту Міхалкова.

На сайті є можливість зв'язатися із автором, який, однак, відмовляється назвати своє ім'я.

"Частіше за все ми бачимо Путіна і Медведєва застібнутими на всі ґудзики, а мені захотілося показати їх модними, розслабленими хлопцями, які слідкують за трендами, ведуть активний спосіб життя", - ідеться у відповіді на запит Бі-Бі-Сі, отриманій електронною поштою.

Спотворення архітектури

Представники ЦУМу заявили, що шоковані такою акцією. Хоча в минулому універмаг сам розміщував рекламні плакати, що викликали неоднозначну реакцію в суспільстві.

Приміром, у серпні 2007 року, перед початком навчального року, в Москві з'явилися плакати, на яких зображена дівчинка, що ультимативно вимагала дизайнерського одягу. На одному з плакатів було гасло "Хто не в Prada, той лох".

Російська Федераьлна антимонопольна служба згодом визнала ту рекламу незаконною.

У вівторок також з'явилися повідомлення, що московська влада заборонила розміщувати рекламу на фасадах будівель і будівельних об'єктах.

У мерії Москви пояснили, що рішення ухвалили через те, що реклама такого типу "спотворює архітектуру в центрі Москви".