ВООЗ: Мобільні телефони можуть викликати рак

Мобільний телефон Копирайт изображения bbc
Image caption Чи впливає мобільний зв’язок на здоров’я людини?

Всесвітня організація охорони здоров’я твердить, що використання мобільних телефонів може збільшити ризик появи певних видів пухлин мозку.

Такого висновку дійшли вчені Міжнародної агенції з дослідження раку, яка входить до ВООЗ.

Водночас, вони кажуть, що доказів взаємозв’язку між дзвінками по мобільному і виникненням раку недостатньо для будь-яких серйозних висновків.

’’Більшість проведених досліджень щодо впливу на людину мобільних телефонів показують, що, якщо зв’язок і є, то він дуже слабкий,-’’ каже Ед Йон з британської доброчинної організації Cancer Research UK, яка займається дослідженнями в галузі раку.

На його думку, ризик виникнення раку головного мозку у тих, хто користується мобільними телефонами, майже такий самий, як і тих, хто ними не користується. Рівень захворюваності цим видом раку не виріс за останні роки, попри те, що з 1980-х використання мобільного зв’язку стрімко зросло.

Між тим, як кажуть експерти, місто Сан-Франциско ще минулого року зобов’язало компанії, які продають мобільні телефони, попереджувати клієнтів про рівень радіаційного опромінення, якому піддаються користувачі мобільного зв’язку.

У мерії міста казали, що це робиться не для того, аби відохотити людей користуватися мобільними, а для того, аби люди були краще інформовані.

Водночас, гіганти індустрії мобільного зв’язку заявляють, що згідно з їхніми дослідженнями, опромінення від мобільного не становлять небезпеки для здоров’я людини.