European Voice: стабільність Україні не на користь

Газета "European Voice", що належить The Economist Group, вміщує статтю про перспективи та загрози політичної стабілізації для України.

Копирайт изображения European Voice

Журналіст Тобі Вогель у матеріалі під назвою "Стабільність може виявитися нездоровою для України" закликає Європейський Союз підтримувати демократичні інститути в Україні, щоби протистояти авторитаризму, який дедалі посилюється.

Автор статті пише, що після Помаранчевої революції утвердилися 2 міфи, які "проковтнув" офіційний Брюссель.

По-перше, це міф про те, що українські лідери та політичні сили є найбільшою проблемою для країни, а по-друге – міф про те, що Україні понад усе потрібна стабільність. Але події останніх півтора-двох років, на думку Тобі Вогеля, засвідчили помилковість тих міфів.

Одним із факторів, які ще більш погіршили імідж України, він називає ситуацію навколо одного з лідерів опозиції Юлії Тимошенко.

"Тимошенко може бути винною або невинною у корупції, в якій її звинувачують, але час для порушення кримінальних справ проти неї та спосіб, у який це роблять, дають підстави вважати, що йдеться не лише про юридичну справу", - пише Тобі Вогель. Це, за його словами, має занепокоїти Європейський Союз, який сподівається укласти угоду про асоціацію з Україною цього року.

Журналіст цитує Юлію Тимошенко, яка, як він твердить, розвінчує популярне серед представників ЄС враження, що Україна потребує періоду спокою та стабільності, а президент Янукович є людиною, яка може це забезпечити.

Тобі Вогель також наголошує, що представники Євросоюзу вважають стабільністю те, що деякі українські опозиціонери називають "концентрацією влади".

Натомість, на думку журналіста, чиновники з ЄС називають становлення Арсенія Яценюка та його політичної сили ознакою нормалізації політичного життя в Україні. "В особі Яценюка Україна, можливо, отримує політика нового типу в період нормалізації, яку забезпечує президент з очевидно авторитарними нахилами", - пише Тобі Вогель.

Утім, на його думку, це хоча і може стати хорошою новиною для країни, але не сприятиме зміцненню демократичних інститутів та не забезпечить "здоровішої політики" в майбутньому.