ВООЗ: у 2011 від куріння помруть шість мільйонів

Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує, що серед шести мільйонів жертв куріння цього року, кожною десятою буде "пасивний курець", тобто особа, яка не палить, а лише вдихає дим від цигарок інших.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Українські вчені намагаються наочно продемонструвати, що залишається у легенях курця після однією цигарки. А хто покаже, що залишається у легенях тих, хто не курить, а просто опиняється поруч?

ВООЗ також вважає, що до 2030 року кількість смертей від хвороб, що пов’язані із курінням, сягне вже 8 мільйонів щороку.

Відтак, ВООЗ закликає уряди докладати більше зусиль не тільки для пропагування здорового способу життя та відмови від паління, але й вдаватися до активніших заходів, аби убезпечити тих, хто не курить від впливу шкідливих звичок інших.

Нещодавно Нью-Йорк оголосив себе містом, вільним від тютюнового диму. Подробиці тут

У звіті організації йдеться про те, що оскільки між тим, коли люди починають палити та тим, коли у них з’являються перші хвороби, пов’язані із палінням, зазвичай минає кілька років, епідемія цих захворювань лише починається, і сягне піку за 20 років.

Наразі, за оцінками фахівців ВООЗ, у світі розгортається епідемія неінфекціних, або ж хронічних захворювань - серцевих нападів, інсультів, раку та енфіземи, - які є причинами 63% смертей загалом у світі і 80% смертей у бідних країнах.

Якщо нинішні тенденції з поширення куріння збережуться і у майбутньому, то у 21 столітті від куріння помре до 1 мільярда людей, тоді як кількість смертей, пов’язаних із курінням у 20 століття оцінюється у 100 мільйонів осіб.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Середній вік початку паління в Україні - 16, 12 для хлопчиків і 17 - для дівчат

Українські фахівці називають куріння причиною найбільшої - до 100 тисяч на рік - кількості смертей в Україні (із невеликим відривом від алкоголю).

Проте попри офіційну заборону на куріння у громадських місцях, яка майже не виконується, а також плани збільшити зображення наслідків куріння на пачках цигарок, українці і надалі залишаються серед найбільших курців у світі - другі після греків за показником кількості курців на душу населення.

Середній вік початку паління - 16 років.

Загалом, в Україні курять 10 мільйонів осіб: 70% чоловіків та 20% жінок. Подробиці тут