ВООЗ: шириться невідомий досі штам E. Coli

Всесвітня організація охорони здоров’я каже, що спалах E.coli, який забрав життя 16 людей у Німеччині, викликаний цілком новим штамом цієї бактерії.

Копирайт изображения Getty
Image caption Прогнози мікробіологів невтішні: ситуація може погіршитися

Інфікованість цим штамом може спричиняти смертельне ускладнення, гемолітико-уремічний синдром (ГУС), що вражає нервову систему і викликає гостру ниркову недостатність.

"Цей штам ніколи не був помічений під час спалаху хвороби", - сказала речниця ВООЗ Афалук Бхатіасеві. Нині у ВООЗ чекають подальших результатів лабораторних досліджень.

За попередніми даними, виявлений зараз штам є мутантом двох інших різновидів.

Вільде Крузе з ВООЗ каже, що цей штам ніколи раніше не знаходили у людей.

Китайські науковці з пекінського Інституту геноміки, які нещодавно проаналізували гени цього штаму, кажуть, що той є високотоксичним та містить гени, резистентні до деяких видів антибіотиків.

"Ця E.coli – це новий штам бактерії, який є дуже токсичним та заразним", - кажуть китайські вчені, які три дні аналізували мікроорганізм. Вони проводили аналізи разом зі своїми колегами з Німеччини.

Китайські науковці також виявили, що нинішній різновид E.coli дуже схожий на інший - ЕАЕС 55989 - здатний викликати небезпечну діарею і поширений лише в окремих районах Центральної Африки.

Жертвами E.coli вже стали близько 20 людей у майже десяти країнах Європи, ще більш ніж півтори тисячі – занедужали. Більшість хворих або мешкають у Німеччині, або нещодавно відвідували ту країну.

E.coli може передаватися від людини до людини, але експерти заспокоюють: під час нинішнього спалаху це не дуже поширено. Натомість, людям рекомендують старанно дотримуватися вимог гігієни: мити руки, ретельно чистити та готувати їжу.

Попри численні зусилля, яких докладають і науковці, і влада у різних країнах, остаточно виявити джерело інфекції так і не вдалося. Натомість, бактерія вже завдала суттєвих економічних збитків. Так, Росія заборонила імпорт овочів, вирощених у Європейському Союзі, жаліється на наслідки паніки Іспанія. Детальніше тут.

Нинішній спалах заражень, пов’язаних з бактерією E.coli, називають одним із трьох найбільших за масштабом у новітній історії. У 1996 році у так званому "японському спалаху" загинули 12 людей, а у 2000 році в "канадському" - 7.