Ратко Младіч "переніс рак" - адвокат

Колишній командувач боснійських сербів Ратко Младіч два роки тому лікувався від раку, заявив його адвокат.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Ратко Младіч після арешту. Адвокат каже, що коли Младіч був у розшуку, його лікували від раку

Адвокат Мілош Салджіч твердить, що отримав документи, з яких випливає, що Ратко Младіч 2009 року пройшов курс лікування від лімфоми в одній з белградських лікарень.

"Я маю медичні висновки, які свідчать, що Младіч лікувався від пухлини лімфатичної тканини 2009 року у белградській лікарні",- сказав белградський адвокат Младіча агенції АР. За його словами, Ратко Младіч переніс операцію і пройшов курс хімотерапії.

Назву лікарні і прізвища лікарів у документі було закреслено, тож автентичність документів неможливо перевірити.

Сербські урядовці відкинули твердження белгардського адвоката Младіча.

Після першої ночі в камері центру утримання підсудних у Гаазі Ратко Младіч пройшов медичний огляд. Лікарі не розкрили деталі огляду, заявивши, що обвинувачений отримає всю необхідну медичну допомогу.

Експерти нагадують, що 2006 року у в’язниці в Гаазі від інфаркту помер колишній президент Югославії Слободан Мілошевич.

Копирайт изображения AP
Image caption Цей документ із закресленими іменами лікарів, стверджує, що Младіч хворів на лімфому

У п’ятницю генерал Младіча, якого охрестили "боснійським м’ясником", уперше постане перед Міжнародним трибуналом щодо колишньої Югославії. Він отримає змогу відповісти на 11 пунктів звинувачень у геноциді, злочинах війни і злочинах проти людства.

69-річного Ратко Младіча заарештували минулого четверга у північній Сербії.

Під час першої появи у суді у п’ятницю генерал Младіч має назвати себе, розказати про стан свого здоров’я і умови утримання у в’язниці.

Ратко Младіч також може прочитати обвинувачення на 62 сторінках щодо злочинів, які були здійснені в 1992-1995 роках під час боснійської війни.

Зокрема, Младіч звинувачується у причетності до вбивства близько 8 тисяч мусульманських чоловіків і хлопчиків у Сребрениці у 1995 році, а також тривалій облозі Сараєво з травня 1992 року, під час якої загинуло 10 тисяч людей.

Новини на цю ж тему