ООН: у військових злочинах в Лівії винні обидві сторони

Слідчі ООН звинуватили урядові сили Лівії, вірні полковнику Каддафі, у військових злочинах і злочинах проти людства.

Копирайт изображения r
Image caption Дії лівійських повстанців експерти також критикують

Експерти з прав людини сказали, що вони знайшли докази цих злочинів, серед яких убивства і тортури.

Місія ООН заявила, що опозиційні сили також винні у порушеннях, які можуть кваліфікуватися як військові злочини, хоча вони й не такі чисельні.

Таку доповідь слідчі ООН представили в середу у Женеві.

У четвер зранку, за повідомленнями, у Тріполі лунали вибухи. Сили НАТО завдавали регулярних повітряних удаів по столиці Лівії.

Працівників-мірганів "катують"

Три експерти з прав людини відвідали Лівію, аби провести дослідження, і зустрілися з обома сторонами конфлікту, а також з правозахисниками, медиками і сім'ями ув'язнених.

Свої висновки вони засновують на опитуванні 350 людей, серед яких представники лівійського уряду і контрольованих повстанцями районів, а також біженці з таборів за межами країни.

"Комісія дійшла висновку, що злочини проти людства і військові злочини були вчинені урядовими силами Лівії.

Комісія виявила менше фактів, що вказують на вчинення таких злочинів силами опозиції, однак було знайдено свідчення можливих військових злочинів," - йдеться у заяві комісії.

Доповідь висловила занепокоєння через можливе застосування лівійськими повстанцями тортур і жорстокого поводження, особливо стосовно працівників-мігрантів.

У середу на зустрічі в Брюсселі, 28 країн-членів НАТО анонімно проголосували за продовження місії в Лівії, термін якої збігав наприкінці червня.

Новини на цю ж тему