Ратко Младіч у Гаазі: Я тяжкохворий

Ратко Младіч Копирайт изображения AP
Image caption Младіч відмовився відповідати на звинувачення, назвав їх потворними і сказав, що надто хворий, аби встигнути з ними ознайомитися

Колишній командувач силами боснійських сербів Ратко Младіч відмовився відповідати на звинувачення, висунуті проти нього.

Його, зокрема, звинувачують у геноциді під час боснійської війни у 1990-х роках.

Під час своєї першої появи у Міжнародному суді в Гаазі він заявив, що потребує більше часу на те, щоб зрозуміти "огидні" звинувачення, висунуті проти нього.

Виступаючи у суді, пан Младіч сказав тремтячим голосом, що він тяжкохворий і тому не встиг ознайомитися з десятками сторінок звинувачень, висунутих йому Міжнародним трибуналом.

Він також вимагає, аби частина цього процесу була закритою для громадськості, аби він міг зробити заяву щодо стану його здоров'я.

Наступне засідання трибуналу в Гаазі призначено на 4 липня.

Звинувачення та історія хвороби

Ратко Младіча звинувачують у геноциді, переслідуваннях і знищенні людей, депортації, а також злочинах проти людства, пов’язані з боснійською війною в дев’яностих роках. Серед звинувачень також фігурують нелюдські акції та жорстокість у спробі знищити чи вигнати мусульман зі значної частини Боснії, і спробі створити ’’Велику Сербію.’’

Під час судового процесу генерал має відповісти на всі 11 пунктів обвинувачення. Якщо Младіч відмовиться зробити будь-яку заяву впродовж 30 днів, це буде рівнозначне заяві про його невинність, і буде внесено до протоколу судового засідання.

Сербський адвокат Младіча Мілош Шаліч стверджує, що генерал не має наміру відповідати на питання про свою можливу вину.

На слуханнях у п’ятницю Младіча представляє сербський адвокат Александр Алексіч, призначений судом.

Далі обвинувачений зможе вибрати, чи скористатися послугами адвоката, чи самому представляти свої інтереси.

Напередодні адвокат Шаліч заявив в інтерв’ю ЗМІ, що Младіч страждав на рак лімфатичної системи, внаслідок чого він переніс операцію у військово-медичній академії два роки тому. Одначе міністр оборони Сербії Драган Шутановац заперечив ці твердження, назвавши заяви адвоката голослівними.

Думки читачів сторінки Бі-Бі-Сі Мій Світ про арешт Младіча

Ще раніше адвокат Шаліч заявив пресі, що за роки перебування "в бігах" його підзахисний переніс три інсульти і два інфаркти.

Ратко Младіч був заарештований минулого четверга на півночі Сербії.

Новини на цю ж тему