В уряді посилюються суперечки з приводу МВФ

В Україні посилюється суперечка між політиками і урядовцями щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Микола Азаров готується зустрічати місію МВФ

Прем’єр Микола Азаров у суботу виступив із досить неочікуваною для багатьох заявою, сказавши, що Україна вже здатна сама розраховуватися зі своїми зовнішніми зобов’язаннями без підтримки МВФ. Про це пан Азаров сказав на саміті глав міністерств фінансів держав-учасниць СНД.

’’У нас немає ніякої потреби негайно отримувати кредит МВФ. У нас достатньо ресурсів, аби самим розраховуватися з зі своїми зовнішніми зобов’язаннями’’, - сказав він.

Нинішні заяви пана Азарова пролунали напередодні візиту в Україну наступного тижня місії Міжнародного валютного фонду. І , як припускають експерти, могли бути зроблені для послаблення удару, якщо МВФ таки відмовиться надавати кредит Україні.

На думку аналітиків, Києву потрібний транш, але саме пенсійна реформа, а скоріше її непроведення, може стати однією з головних перешкод для отримання міжнародної позики.

Транш МВФ мав надійти ще у березні, але був відкладений до 15 червня. Нині Україна сподівається отримати гроші бодай у серпні.

Уряд Азарова вніс на розгляд Верховної Ради вдосконалений варіант пенсійної реформи, але і він викликає багато нарікань як з боку опозиції, так і провладних політиків.

Тим часом про згубність для України неотримання грошей МВФ більш відверто заговорили і самі урядовці.

Віце-прем’єр-міністр соціальної політики Сергій Тигіпко, який відповідає за проведення пенсійної реформи, сказав, що Україна може опинитися у переддефолтовому стані у разі розриву співпраці з МВФ, посилаючись на те, що відхід МВФ одразу знижує рейтинг країни і українські позики, за словами віце-прем’єра, які Україна повинна буде обслуговувати, одразу подорожчають.

’’Ми можемо прийти через одну-дві позики до ситуації, коли ми перебуватимемо в переддефолтовому стані. І ось тоді починається та ситуація, що і в Греції.’’

Знаковим став лист до прем’єра від голови Нацбанку Сергія Арбузова, близького до сім’ї президента Януковича.

У ньому пан Арбузов поклав провину за зрив співпраці з МВФ саме на Кабмін Азарова. Дехто з експертів вважає, що така публічна дискусія голови Нацбанку з керівником уряду означає заявку на серйозні амбіції і на прем’єрську посаду.