НАТО посилило бойові дії проти Каддафі

Союзники Північноатлантичного альянсу вперше застосували проти сил, лояльних до лівійського лідера Муаммара Каддафі, бойові гелікоптери.

Копирайт изображения getty images
Image caption Бойові гелікоптери НАТО атакували військові цілі Лівії

Кореспондент Бі-Бі-Сі повідомляє, що британські гелікоптери ’’Апач’’, які базуються на вертолетоносці ’’Оушен’’, знищили радарну установку і армійський контрольно-пропускний пункт і ще дві споруди військового призначення біля міста Брега.

Ударів завдавали також по бойовій техніці і майну військ, які підтримують Каддафі.

Французькі гелікоптери ’’Газель’’ також атакували різні цілі.

Командувач операцією, канадський генерал Шарль Бушар сказав, що ’’успішні бойові дії продемонстрували унікальні можливості бойових гелікоптерів. Ми і надалі будемо застосовувати їх, коли необхідно, з тією ж точністю, з якою виконуємо всі наші завдання.’’

НАТО каже, що використання бойових гелікоптерів забезпечує додаткову маневрененість з метою перешкодити силам Каддафі завдавати ударів по цивільному населенню, яке бере участь у антиурядових виступах.

Агенція Reuters нагадує, що застосування бойових гелікоптерів дозволяє відслідковувати і атакувати проурядові сили, які намагаються заховатися в густонаселених місцях.

Рішення перекинути на вертолетоносець ’’Оушен’’ чотири гелікоптери ’’Апач’’ прем’єр Великої Британії Девід Камерон ухвалив 27 травня.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, використання бойових машин, які літають на меншій висоті і з меншою швидкістю, ніж літаки, знижує ризик випадкових втрат серед мирного населення, але збільшує небезпеку для пілотів, оскільки війська Каддафі, можливо, досі мають кілька тисяч переносних зенітних ракет.

В останні тижні союзні військово-повітряні сили активізували атаки на командні пункти і засоби зв’язку лівійської армії в столиці країни - Тріполі. Запроваджений ще раніше 90-денний термін натівської операції спливає 27 червня. У середу керівництво НАТО продовжило його на ще 90 днів.

В той же день місія ООН оприлюднила висновки щодо ситуації з безпекою і правами людини в Лівії. Експерти кажуть про численні докази злочинів, в тому числі убивства і тортури, здійснені прихильниками Каддафі.

Аналогічні дії, за даними ООН, здійснює і лівійська опозиція, але у менших масштабах.